6 oktyabr 1975-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1997-ci ildə Bakı Sosial İdarəetmə və Politologiya İnstitunun (indiki Az.Res.Prezidenti yanında İdarəçilik Akademiyası) «Sosialogiya və Sosial idarəetmə» fakültəsini Sosiologiya ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2005-ci ildə AMEA-nın «Qloballaşma və İnformasiya cəmiyyətinin fəlsəfi problemləri» şöbəsində dissertantlığa qəbul edilmişdir.
2011-ci ildə AMEA Fəlsəfə, Sosiologiya və Hüquq İnstitutunun nəzdindəki D.01.115 Dissertasiya şurasında müdafiə etmişdir və 2013-cü ildə Az.Res.Prezidenti yanında AAK-nın qərarı ilə fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru, elmi dərəcəsi almışdır.
1996-cı ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun «Politologiya, sosiologiya və hüquq» kafedrasında 0,5 ştat laborant vəzifəsində qəbul edilib.

д.фил.н., доц. Пириева Гюнай Рза кызы
В 1997 году окончила с дипломом отличия специальность Социологии факультета «Социология и социальное управление» Бакинского института социального управления и политологии (ныне Академия управления при Президенте Азербайджанской Республики).
В 2005 году была принята в диссертантуру отдела «Глобализация и философские проблемы информационного общества» АНАН.
В 2011 году защитила диссертацию в Диссертационном совете D.01.115  при Институте философии, социологии и права АНАН и в 2013 году по решению ВАК при Президенте АР получила ученую степень доктора философии по философии.
В 1996 году была принята на должность лаборанта на 0,5 штатной единице кафедры «Политология, социология и право» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2001-2006 годах работала на должности старшего лаборанта кафедры «Политология и социология».
С 2006 года работает на должности преподавателя кафедры «Политология и социология».
Автор около 30 научно-методических трудов.
rus11131c7d9dae037DSC_6285-001IMG-20170521-WA0037 (002)
«Организация Исламского сотрудничества – успешная модель объединения мусульманских стран» (24.05.2017)