Fransa səfirinin müşaviri UNEC-də
UNEC-in Rus İqtisad Məktəbində keçirilən görüş Azərbaycan – Fransa diplomatik əlaqələrinin qurulmasının 25 illiyinə həsr olunub.
Rus İqtisad Məktəbinin direktoru, dosent Mənsur Bərxudarov hər iki ölkə arasında əməkdaşlığın vacibliyini qeyd edərək, Ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçildikdən sonra ilk səfər etdiyi ölkənin məhz Fransa olduğunu xatırladıb. O, həmçinin Azərbaycanın Avropa Şurasına qoşulmasında Fransanın mühüm addımlar atdığını da bildirib.
UNEC-də olmaqdan məmnunluğunu bildirən xanım Fabien Dryu-Lozinski ölkələrimiz arasındakı əlaqələrin bütün sahələrdə, o cümlədən iqtisadiyyat və təhsil sahəsində sürətlə inkişaf etdiyini vurğulayıb. Qonaq tələbələrin Azərbaycan-Fransa əməkdaşlığı ilə bağlı suallarını cavablandırıb, onlara öz tövsiyələrini verib.

Советник посла Франции в UNEC
Встреча, состоявшаяся в Русской экономической школе UNEC, была посвящена 25-летию азербайджано-французских дипломатических отношений.
Директор Русской экономической школы, доцент Мансур Бархударов отметив о важном значении сотрудничества между обеими странами, напомнил, что первой страной, которую посетил Общенациональный лидер Гейдар Алиев после избрания Президентом Азербайджанской Республики, была Франция. Он также отметил о важных шагах, предпринятых Францией при вступлении Азербайджана в Европейский союз.
Выразив удовлетворение по случаю пребывания в UNEC, госпожа Фабиан Дрю-Лозински подчеркнула о стремительном развитии отношений между обеими странами во всех сферах, в том числе  в сфере экономики и образования.  Гостья ответила на вопросы студентов в связи с  азербайджано-французскими отношениями, выразила свои пожелания.