Gənc yazar UNEC-də təhsil imkanları ilə maraqlanıb
UNEC-in Əlilliyi olan tələbələr üçün mərkəzinin koordinatoru Sevinc Məhsimova yazıçıya mərkəzin fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib. Universitetdə fiziki məhdiduyyətli tələbələrin yüksək səviyyədə təhsil almaları üçün yaradılan şəraitdən danışıb.
Gənc yazıçı yaradıcılığı və müəllifi olduğu kitablardan bəhs edib. Qeyd edib ki, əlilliyi olan insanların problemləri barədə geniş araşdırmalar aparır.
Hazırda o, 4 kitab müəllifidir və bu istiqamətində çalışmalarını davam etdirir.
S.İmanov UNEC-in biblioqrafı Arzu Məmmədovanın tələbələrlə hazırladığı “Səsli kitabxana” layihəsini çox bəyəndiyini və audio-kitab fondunun çoxalmasına dəstək olacağını, universitetdə təşkil olunan maarifləndirmə tədbirlərində yaxından iştirak edəcəyini söyləyib. UNEC-dəki təhsil imkanlarını yüksək qiymətləndirən gənc yazıçı burada təhsil almaq istəyini bildirib.

Молодой писатель поинтересовался образовательными возможностями в UNEC
Координатор Центра для студентов-инвалидов UNEC Севиндж Махсимова представила писателю подробную информацию о деятельности центра. Она рассказала о возможностях, созданных в университете для получения лиц с физическими ограничениями образования на высоком уровне.
Молодой писатель рассказал о своем творчестве и книгах, авторами которых является. Он отметил, что ведет широкое исследование по проблемам людей с инвалидностью. В настоящее время он является автором 4 книг и продолжает работу в этом направлении.
С.Иманов в частности подчеркнул подготовленный студентами UNEC проект «Звуковая библиотека», которая очень понравилась ему, обещал оказать поддержку в расширении фонда аудиокниги, принимать участие в просветительских мероприятиях, организованных в университете. Высоко оценив образовательные возможности в UNEC, молодой писатель выразил желание о получении образования в этом университете.