“Global South Development Magazine” nəşrinin xüsusi numayəndəsi UNEC-də
IMG_3377Aprelin 7-də “Qonaq Elmi İşçilərin Mübadilə Proqramı” çərşivəsində Azərbaycanda səfərə gələn “Global South Development Magazine” nəşrinin xüsusi numayəndəsi Hriday Sarma UNEC-də olub.
UNEC nəzdində İqtisadi Araşdırmalar Elmi-Tədqiqat İnstitutunun (İAETİ) təşkil etdiyi seminara qatılan Hriday Sarma “Hindistan inkişaf ayrıcında: tərəfdaşlıq perspektivləri” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. O, Hindistanın mövcüd iqtisadi vəziyyəti, beynəlxalq əlaqələri, eləcə də Azərbaycanla iqtisadi əlaqələri və əməkdaşlığı haqqında seminar iştirakçılarına ətraflı məlumat verib.
İAETİ-nin direktor müavini, professor Rovşən Quliyev Hindistan və Azərbaycan arasında ticarət sahəsinin genişləndirilməsi məsələlərinin tədqiqatı ətrafında müzakirələr apararaq, əməkdaşlığın əhəmiyyəti qeyd edib.
H.Sarmanın beynəlxalq səviyyədə apardığı tədqiqat işinə dəstək məqsədini daşıyan tədbirdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin UNEC və Cavaharlal Nehru Universiteti arasında birgə lahiyələrin həyata keçirilməsi məsələləri müzakirə olunub.

Special Representative of the Publication “Global South Development Magazine” at UNEC
A special representative of the publication “Global South Development Magazine” Hriday Sarma visited UNEC within the trip to Azerbaijan on the “Exchange Program of Visiting Research Fellows” on April 7.
Hriday Sarma who joined the seminar organized by the Scientific-Research Institute of Economic Studies under UNEC made a speech on “India is at the crossroads of development: Partnership Prospects”. He provided the participants with the information about the economic situation of India, international relations, as well as economic relations and cooperation with Azerbaijan.
Making debates around research in expanding trade between India and Azerbaijan, Deputy Director of the SRIES, Professor Rovshen Guliyev highlighted the significance of the collaboration.
Exchange of views on the affairs arisen the participants interests were made within the event subjected to the research made by H.Sarma in international level. In addition, the issues of implementing joint projects between UNEC and Jawaharlal Nehru University were discussed.