Heydər Əliyev Azərbaycanda sabit inkişafın banisidir
UNEC-də Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunan elmi-praktiki seminar keçirilib.
Maliyyə və mühasibat fakültəsində təşkil edilən seminar “Heydər Əliyev Azərbaycanda sabit inkişafın banisidir” mövzusunda olub. Tədbirdə fakültə nəzdində fəaliyyət göstərən “Maliyyə və maliyyə institutları”, “Mühasibat uçotu və audit”, “Statistika”, “Nəzəri və praktiki iqtisadiyyat”, “Xarici dillər” və “Mülki müdafiə” kafedralarının professor-müəllim heyəti və tələbələr iştirak edib.
“Humanitar fənlər” kafedrasının tarix elmləri doktoru Məhəbbət Paşayeva Ulu öndərin həyat yolu, onun Azərbaycan dövləti və xalqı qarşısındakı xidmətləri haqda məlumat verib.
Məruzə ətrafında çıxışlarda “Maliyyə və Maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru, professor Əvəz Ələkbərov, “Nəzəri və praktiki iqtisadiyyat” kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru, professor Ümidvar Əliyev, “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasının professoru, iqtisad elmləri doktoru, Cəmilə Namazova, “Mülki müdafiə” kafedrasının müəllimi Nemət Lətifov çıxış ediblər.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin rəhbərlik etdiyi hökumətdə uzun müddət rəhbər vəzifələrdə çalışan “Maliyyə və Maliyyə institutları” kafedrasının müdiri Ə.Ələkbərov Ulu öndərlə bağlı təəsüratlarından, onunla görüşlərindən danışıb. Ulu öndərin yüksək insani, əxlaqi keyfiyyətlərindən, uzaqgörən siyasətindən, rəhbərlik bacarığından söhbət açaraq, onun fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Digər natiqlər də Ulu öndərin həyat və fəaliyyətinin maraqlı cəhətləri barədə söhbət açıblar. Qeyd olunub ki, Ümummilli liderin irsi fakültəmizdə daimi olaraq öyrənilir, tətbiq edilir və bu ənənə gələcəkdə də davam etdiriləcək.

Heydar Aliyev is a Founder of Sustainable Development in Azerbaijan
A Scientific-practical seminar dedicated to the 94th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev’s birthday was held at UNEC.
The seminar organized in the Faculty of Finance and Accounting was on “Heydar Aliyev is a Founder of Sustainable Development in Azerbaijan”. Academic staff of the departments performing under the Faculty “Finance and Financial Institutions”, “Accounting and Audit”, “Statistics”, “Theoretical and Practical Economics”, “Foreign Languages” and “Civil Defense” and student attended the event.
Dr. of Historical Sciences of the Department “Humanitarian Disciplines” Mahabbat Pashayev informed the participants about the Great Leader’s life and the contributions made by for the Azerbaijan state and people.
Head of the Department “Finance and Financial Institutions”, Dr. of Economy, Professor Avaz Alakbarov, Head of the Department “Theoretical and Practical Economics”, Dr. of Economy, Professor Umidvar Aliyev, Professor of the Department “Accounting and Audit”, Doctor of Economy Jamila Namazova and teacher of the Department “Civil Defense” Nemat latifov made speech on the topic.
Head of the Department “Finance and Financial Institutions” Avaz Alakbarov who worked in leading positions in the government led by Heydar Aliyev spoke about his impressions related with Heydar Aliyev and meetings with him. Talking about the Great Leader’s high humanist and moral qualities, far-sighted policy and leadership skills, he appreciated his activities.
Other speakers spoke about the interesting aspects of the Great Leader’s life and performance. It was said the National Leader’s heritage is being studied, applied in our faculty constantly and the tradition will go on in the future.