Heydər Əliyevin siyasi portreti
UNEC-in Zaqatala filialında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü ilə əlaqədar silsilə tədbirlər keçirilir.
“Heydər Əliyevin siyasi portreti” mövzusunda keçirilən növbəti tədbirdə universitetin professor-müəllim heyəti, tələbələr və rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri iştirak edib.
Dövlət himni səsləndirildikdən sonra filialın direktoru, professor Orucəli Rzayev Ümummilli Lider Heydər Əliyevin ictimai-siyasi fəaliyyəti, Azərbaycan dövləti və xalqı qarşısındakı tarixi xidmətlərindən danışıb, dahi şəxsiyyətin müəyyənləşdirdiyi strateji inkişaf kursunun Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilməsi nəticəsində ölkəmizin yüksək nailiyyətlər əldə etdiyini vurğulayıb. Ulu Öndəri bütün zamanlardan uca şəxsiyyət kimi səciyyələndirən O.Rzayev müstəqil Azərbaycanın qurucusu və memarı olan Heydər Əliyevin həm də qətiyyətli təhsil və maarif fədaisi olduğunu diqqətə şatdırıb. Direktor xüsusi olaraq qeyd edib ki, Heydər Əliyev irsinin tələbə gənclərə dərindən təbliği və aşılanması bugünkü tədbirin əsas ideya və qayəsidir.
Məruzə böyük diqqət və maraqla dinlənilib. Məruzədən sonra Ümummilli Lider Heydər Əliyevə həsr olunan sənədli film nümayiş etdirilib.
Ulu Öndərin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunan silsilə tədbirlər may ayının 10-dək davam edəcək.

Heydar Aliyev’s Political Portrait
A series of events on the eve of the National Leader Heydar Aliyev’s 94th anniversary are being held at Zagatala branch of UNEC.
The academic staff of the University, students and the representatives of the local residents attended the next event held on “Heydar Aliyev’s Political Portrait”.
After the National Anthem was sounded, Director of the branch, Professor Orucali Rzayev spoke about the National Leader Heydar Aliyev’s social and political performances, his historical contributions made for the State and people of Azerbaijan, emphasized that our country gains great achievements as a result of the strategic development course defined by a genius personality that is successfully continued by the President Ilham Aliyev. Characterizing the Great Leader as a Personality of all times, O.Rzayev brought to attention that the architect and founder of the independent Azerbaijan also was a decisive patriot of education and enlightenment. The Director especially stressed that the promotion and instilling of Heydar Aliyev’s heritage to young people deeply is the idea and goal of today’s event.
The report was of great interest and attention. A documentary film dedicated to the National Leader Heydar Aliyev was demonstrated after the report.