Məhəmməd Aydın oğlu Hüseynli
2002-ci ildə Ağdaş rayon Yuxarı Qəsil kənd orta məktəbinə daxil olmuş,  2013-cü ildə həmin məktəbi bitirmişdir. 11-ci sinifdə millət vəkili Çingiz Əsədullayev tərəfindən şagirdlər arasında fərqlənməyə görə əlaçılıq təqaüdünə layiq görülmüşdür.
2013-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İnformasiya Texnologiyaları və Sistemləri Mühəndisliyi” ixtisasına qəbul olmuş, 2017-ci ildə bakalavr pilləsində təhsilini bitirərək, Azərbaycan Texniki Universitetinin magistratura pilləsinə “İnformasiya Texnologiyaları və Sistemləri Mühəndisliyi” ixtisasının “İnformasiya Mühafizəsi və Təhlükəsizliyi” ixtisaslaşmasına qəbul olmuş, 2019-cu ildə təhsilini fərqlənmə diplomu ilə başa çatdırmışdır.
Müxtəlif illərdə özəl şirkətlərdə çalışmış, 2021-ci ildən AzTU -nun  “HUB İnkubasiya və akselorasiya” şöbəsində mütəxəsis olaraq fəaliyyətə başlamış, 2021-ci ilin noyabr ayından AzTU-nun “3D texnologiyaları və elektronika” laborotoriyasının rəhbəri təyin olunmuş və 2024-cü ilə qədər işləmişdir .
2021-ci ildə Azərbaycan Texniki Universiteti ilə Türkiyə Respublikasının Qazi Universitetinin təcrübə proqramı çərçivəsində Qazi Universitetində tədqiqat sahəsi üzrə araşdırma aparmışdır.
2022-ci ildən AzTU-nun “Kibertəhlükəsizlik” kafedrasının müəllimidir.
2024-cü ildən UNEC-in “Rəqəmsal texnologiyalar və tətbiqi informatika” kafedrasının müəllimidir.
Dövlət İmtahan Mərkəzinin ekspertidir.
Bir çox beynəlxalq və respublika elmi konfranslarında iştirak edib, 4 kitab, 1 test toplusunun həmmüəllifi, 3 fənn proqramının və 7 elmi məqalənin müəllifidir.

Магомед Айдын оглы Гусейнли
В 2002 году пошел в среднюю школу села Юхары Гасил Агдашского района. В 2013 году окончил школу. В 11 классе со стороны депутата Чингиза Асадуллаева был удостоен стипендии отличника за отличие среди учащихся.
В 2013 году поступил на специальность «Инженерия информационных технологий и систем» Азербайджанского государственного экономического университета. В 2017 году завершив учебу на ступени бакалавра, поступил на специализацию «Защита и безопасность информации» по специальности «Инженерия информационных технологий и систем»  ступени магистратуры Азербайджанского технического университета. В 2019 году завершил учебу с отличием.
В разные годы работал в различных компаниях. В 2021 году приступил к трудовой деятельности в качестве специалиста в отделе «HUB инкубация и акселерация» АзТУ.  В ноябре 2021 года был назначен руководителем лаборатории «3D-технологии и электроника», где работал до 2024 года.
В 2021 году в рамках программы стажировок Азербайджанского технического университета и университета Гази Турецкой Республики проводил исследования в области научных исследований в университете Гази.