heydarb7bc078ed3da882051i.e.d., prof. Həsənov Heydər Sərdar oğlu
1982-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) bitirmişdir.
1991-ci ildə Rusiyanın Leninqrad şəhərində N.A.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə İqtisad İnstitutunda namizədlik dissertsiyasını müdafiə edib.
1997-2012-ci illərdə “Menecment” kafedrasının dosenti olub.
2012-ci ildən İqtisad Universitetinin “Menecment” kafedrasının professorudur.
Azərbaycanda ilk dəfə holdinq şirkətləri, lizinq, müəssisələrin müflisləşməsi və sanasiyası haqqında elmi məqalələr yazıb.
100-dən artıq elmi və metodiki əsərlərin, o cümlədən: “İri sahibkarlıq strukturları” və “Korporativ idarəetmənin təməl daşları” monoqrafiyalarının müəllifi, “Menecment”, “Müasir menecment I və II ”, “Antiböhranlı idarəetmə”, “Dövlət və bələdiyyə idarəçiliyi”, “İdarəetmə qərarları” dərsliklərinin həmmüllifidir.

heydarb7bc078ed3da882051
В 1982 году окончил Азербайджанский институт народного хозяйства им. Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет),
В 1991 году защитил кандидатскую диссертацию в России в Ленинградском финансово-экономическом институте им. Н. А. Вознесенского.
В 1997-2012 годах работал доцентом кафедры «Менеджмент».
С 2012 года является профессор кафедры «Менеджмент» Экономического университета.
Впервые в Азербайджане написал научные статьи о банкротстве и санации холдинговых компаний, лизингов, предприятий.
Является автором свыше 100 научных и методических трудов, в том числе монографий «Структуры крупного предпринимательства» и «Фундаментальные камни корпоративного управления», соавтором учебников «Менеджмент», «Современный менеджмент I и II», «Антикризисное управление», «Государственное и муниципальное управление», «Управленческие решения».