heydarb7bc078ed3da882051i.e.d., prof. Həsənov Heydər Sərdar oğlu
1982-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) bitirmişdir.
1991-ci ildə Rusiyanın Leninqrad şəhərində N.A.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə İqtisad İnstitutunda namizədlik dissertsiyasını müdafiə edib.
1997-2012-ci illərdə “Menecment” kafedrasının dosenti olub.
2012-ci ildən İqtisad Universitetinin “Menecment” kafedrasının professorudur.
Azərbaycanda ilk dəfə holdinq şirkətləri, lizinq, müəssisələrin müflisləşməsi və sanasiyası haqqında elmi məqalələr yazıb.
100-dən artıq elmi və metodiki əsərlərin, o cümlədən: “İri sahibkarlıq strukturları” və “Korporativ idarəetmənin təməl daşları” monoqrafiyalarının müəllifi, “Menecment”, “Müasir menecment I və II ”, “Antiböhranlı idarəetmə”, “Dövlət və bələdiyyə idarəçiliyi”, “İdarəetmə qərarları” dərsliklərinin həmmüllifidir.

heydarb7bc078ed3da882051
In 1982, he graduated from Azerbaijan Institute of National Economy (now Azerbaijan State University of Economics).
In 1991 he defended his dissertation at Leningrad Institute of Financial Economics named after N.A. Voznesensky in Leningrad, Russia.
From 1997 to 2012 he was an associate professor of the department of “Management”.
Since 2012, he has been a professor at the department of “Management” of UNEC.
For the first time in Azerbaijan, he has written scientific articles on bankruptcy and reorganization   of holding and leasing companies and enterprises.
He is the author of more than 100 scientific and methodological works, and co-author of the textbooks, including: “Large Entrepreneurship” and “Foundation Stones of Corporate Governance”, “Management”, “Modern Management I and II”, “Anti-Crisis Management”, “State and Municipal Administration”, “Management Decisions”.