i.e.n., dos. Daşdəmirov Əlləz İsa 1938-ci ildə Gürcüstanın Bolnisi rayonunun Saraçlı kəndinlə anadan olmuşdur.
1963-cü ildə S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin İqtisad fakultəsinin Mühasibat uçotu ixtisası üzrə tam kursu bitirmişdir.
1963-1972-ci illərdə Abşeron rayonunun Zirə südçülük-tərəvəzçilik sovxozunda baş mühasib vəzifəsində işləmişdir.
1972-ci ildən 1984-cü ilə kimi Az.ETKTİ elmi işçi, baş elmi işçi və şöbə müdiri vəzifələrində çalışmışdır.
1976-cı ildə iqtisad elmləri namizədi alimik dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işini müdafiə etmidir. İqtisad elməri namizədidir.
01 sentyabr 1984-cü ildən D.Bünyadzadə adına Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda baş müəllim vəzifəsində işə qəbul olunmuşdur.

к.э.н., доц. Дащдамиров Аллаз Иса
В 1963 году окончил полный курс экономического факультета по специальности «Бухгалтерский учет» Азербайджанского государственного университета им.С.М.Кирова.
В 1963-1972 годах работал в Зыхском молочно-овощном совхозе Абшеронского района на должности главного бухгалтера.
С 1972 года по  1984 год работал в Аз.НИИЭ  научным сотрудником, старшим научным сотрудником, начальником отдела.
В 1976 году защитил кандидатскую диссертацию на получение ученой степени кандидата экономических наук.
1 сентября 1984 года был принят на работу в Азербайджанский институт народного хозяйства им,Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет) на должность старшего преподавателя.
В настоящее время работает на должности доцента кафедры «Бухгалтерский учет и аудит» Экономического университета.