tic_ay_fotoi.e.n., dos. Əlizadə Aysəba Şəmsi qızı
1961-1966-cı illərdə S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetində Əmtəəşünaslıq ixtisası üzrə təhsil almışdır.
1966-1967-ci illərdə əmtəəşünas, 1968-1971-ci illərdə orta məktəb müəllimi,  D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun «Ticarətin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi» kafedrasında laborant və baş laborant işləmişdir.
1972-1974-cü illərdə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun aspiranturasının əyani şöbsəsində təhsil almışdır.
1981-ci ildə Kiyev şəhərində iqtisad elmləri üzrə namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir.
1982-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Ticarətin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi», «Marketinq» kafedralarında işləmişdir.

к.э.н., доц. Ализаде Айсаба Шамси кызы
В 1961-1966 годах училась на специальности Товароведения Азербайджанского государственного университета им. С.М.Кирова.
В 1966-1967 годах работала товароведом, в 1968-1971 годах учитель средней школы, затем на кафедре «Экономики и управление торговлей» Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет) на должности лаборанта и старшего лаборанта.
В 1972-1974 году училась в очном отделении аспирантуры Азербайджанского института народного хозяйства им, Д. Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
В 1981 году в городе Киеве защитила кандидатскую диссертацию по экономике.
С 1982 года работала на кафедрах «Экономика и управление торговлей», «Маркетинг» Азербайджанского государственного экономического института.