i.e.n., dos. Hüseynli İlham Qəşəm oğlu
1983-cü ildə isə Bakı şəhər, 1sayli fizika-riyaziyyat təmayüllü Respublika internat məktəbini əla qiymətlərlə başa vuraraq Azərbaycan İnşaat Mühəndisləri İnstitutuna( indiki Memarlıq İnşaat Universteti) daxil olub.
1990-cı idə isə həmin İnstitutu “ Tikintinin iqtisadiyyatı və təşkili “ ixtisası üzrə  fərqlənmə diplomu ilə bitirmiş və  Təhsil nazirliyinin göndərişi ilə gənc mütəxəssis kimi universtetdə  saxlanılaraq, elmi-pedaqoji fəaliyyətini davam etdirmişdir.
2005-ci ildə “Azərbaycan Respublikasında kiçik və orta biznesə investisiya qoyuluşunun statistik tədqiqi” mövzusunda “ Mühasibat uçotu, statistika” ixtisası üzrə dissertasiya işini müdafiə edərək  “ İqtisad elimləri namizədi “ alimlik dərəcəsi almışdır.
2009-cu ildə ABŞ-ın paytaxtı Vaşinqtonda “İqtisadi Tədqiqat Mərkəzlərinin Yaradılması, Dəstəklənməsi və İdarə edilməsi”  Mübadilə Proqramının məzunu olmuşdur.
Respublikada kiçik biznesin mövcud vəziy­yətinin statistik təhlili, kiçik və orta sahibkarlığın problemləri, onların inkişafında inves­tisiyaların rolu, kiçik sahibkarlığın statistik uçotunun və bazar subyektlərinin maliyyə sabitliyinin statistik qiymətləndirilməsi problemlərinə dair onlarla əsərin və monoqrafiyanın müəllifidir.
ABŞ, Kanada, Fransa, Avstraliya,Almaniya, Avstriya,Cexiya, Türkiyə, Brləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Qazaxstan,Seneqal və  onlarla digər ölkələrdə müxtəlif səviyyəli Beynəlxalq konfrans və seminarların iştirakçısı olmuş, məruzə və çıxışlar etmişdir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Univeristetinin  “Riyaziyyat və statistika “ kafedrasının dosentidir.
1990-1992-ci illərdə Azərbaycan İnşaat Mühəndisləri İnstitutunda müəllim;
1992-1993-cü illərdə Azərbaycan Respublikası, Binəqədi rayon İcra Hakimiyyətində baş iqtisadçı;
1993-1997-ci illərdə  ”Nərgiz” kiçik dövlət müəssisəsində Baş direktorun İqtisadi məsələlər üzrə müavini;
2000-2003-cü illərdə Azərbaycan Memarlıq İnşaat Univerisitetində müəllim;
2003-2006-cı illərdə Sosial Strateji Tədqiqatlar və Analitik Araşdırmalar İctimai Birliyində Vitse-Prezident;

к.э.н., доц. Гусейнли Ильхам Гашем оглы
В 1983 году окончив Республиканскую школу-интернет №1 с физико-математическим уклоном города Баку с отличием, поступил в Азербайджанский инженерно-строительный институт (ныне Архитектурно-строительный  университет).
В 1990 году окончил указанный институт по специальности «Экономика и организация строительства» с дипломом отличия, и по направлению Министерства образования как молодой специалист был оставлен в университете и продолжил научно-педагогическую деятельность.
В 2005 году защитив диссертацию на тему «Статистическое исследование инвестиционного вложения в малый и средний бизнес в Азербайджанской Республике» по специальности «Бухгалтерский учет, статистика», получил ученую степень кандидата экономических наук.
В 2009 году в столице США Вашингтоне был выпускником Программы обмена «Создание, поддержка и управление центров экономического исследования».
Автор десятка научных трудов и монографий по статистическому анализу современного состояния малого бизнеса в республике, проблемам малого и среднего предпринимательства, роли инвестиций в их развитии, статистическая оценка финансовой стабильности статистического учета малого предпринимательства и субъектов рынка.
Был участником и докладчиком  различного уровня международных конференций и семинаров   в США, Канаде, во Франции,  в Австралии, Германии, АвстрииЧехии, Турции, Объединенных арабских эмиратах, Казахстане, Сенегале и других странах.
Является доцентом кафедры «Математика и статистика» Азербайджанского государственного экономического университета.*
В 1990-1992 годах преподаватель Азербайджанского инженерно-строительного института;
В 1992-1993 годах главный экономист Исполнительного комитета Бинагадинского района города Баку Азербайджанской Республики;
В 1993-1997 годах заместитель генерального директора по экономическим вопросам малого государственного предприятия «Наргиз;
В 2000-2003 годах преподаватель в Азербайджанском архитектурно-строительном университете;
В 2003-2006 годах вице-президент в Общественном объединении социально-стратегических исследований и аналитических изысканий;
В 2003-2011 годах преподаватель почасовой оплате в Азербайджанском государственном экономическом университете;
С 2012 года работает на должности старшего преподавателя Азербайджанского государственного экономического университета.