bux_samaya_fotoi.e.n., dos. İbrahimova Səmayə Əli
1965-ci ildə Tbilisi Dövlət Universitetinin İqtisad fakultəsinin mühasibat uçotu ixtisasını bitirmişdir.
1967-1981-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Plan Komitəsi nəzdində institutda baş elmi işçi – bölmə müdiri vəzifələrində işləmişdir.
1968-1972-ci illərdə həmin institutun aspirantı olmuş və 1973-cü ildə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədidir elmi adına layiq görülmüşdür. 1977-ci ildə baş elmi işçi diplomunu almışdır.
1981-1984-cü illərdə Kirovabad Texnologiya institutunda müəllim vəzifəsində işləmişdir.
1984-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində  baş müəllim, 1990-2016-cı illərdə dosent  vəzifəsində çalışıb.

к.э.н., доц. Ибрагимова Самая Али
В 1965 году окончила экономический факультет Тбилисского государственного университета по специальности бухгалтерский учет.
В 1967-1981 годах работала в институте при Государственном плановом отделе Азербайджанской Республики на должности старшего научного сотрудника – начальника отдела.
В 1968-1972 годах была аспирантом указанного института, в 1973 году защитила кандидатскую диссертацию.
В 1977 году получила диплом старшего научного сотрудника.
В 1981-1984 годах работала в Кировобадском технологическом институте на должности преподавателя.
С 1984 года работает в Азербайджанском государственном экономическом университете на должности старшего преподавателя, с 1990 года на должности доцента.