bux_yahya_fotoi.e.n., dos. Mustafayev Yəhya Rəsul oğlu
1966-cı ildə ailəsi Bakı şəhərinə köçdüyü ilə əlaqədar olaraq təhsilini 212 №-li məktəbdə davam etmişdir.
1973-cü ildə həmin məktəbi bitirib və həmin ildə D.Buniyadzadə adına Xalq Təsərrüfatı İnstitutuna daxil olmuşdur.
1977-ci ildə həmin institutu bitirib və 1№-li Bakı şərab zavodunda mühasib vəzifəsində çalışmışdır.
1977 -1979-cu illərdə sovet ordusunda qulluq etmiş və sonra 1№-li Bakı şərəb zavodunda mühasib  vəzifəsində çalışmağını davam etmişdir.
1981-1993-cü illərdə Azərbaycan Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı və təşkili Elmi Tədqiqat İnstitutunda laborant, kiçik elmi işçi, baş elmi işçi və aparıcı elmi işçi vəzifələrində çalışmışdır.
1987-ci ildə dissertasiyanı müvəffəqiyyətlə  müdafiyə edib iqtisad elmləri namizədi adına layiq gorülmüşdür.

к.э.н., доц. Мустафаев Яхйя Расул оглы
В 1973 году окончил школу и в том же году поступил в Азербайджанский институт народного хозяйства им,Д.Буниатзаде.
В 1977 году окончил институт и работал на должности бухгалтера в Бакинском винном заводе № 1.
В 1977 -1979 годах служил в рядах Советской армии, затем продолжил работу в  Бакинском винном заводе № 1.
В 1981-1993 годах работал в Азербайджанском научно-исследовательском институте экономики и организации сельского хозяйства на должности лаборанта, младшего научного сотрудника, старшего научного сотрудника и ведущего научного сотрудника.
В 1987 году, успешно защитив кандидатскую диссертацию, получил ученую степень кандидата экономических наук.
С 2000 года работал на должности старшего преподавателя Азербайджанского государственного экономического университета.