i.e.n., dos. Rüstəmov Çingiz Adil oğlu1947-ci il fevralın 22-də Bakı şəhərində qulluqçu ailəsində anadan olub.
1955-cü ildə Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 saylı orta ümumtəhsil məktəbinə daxil olub.
Məktəbi bitirdikdən sonra M.Əzizbəyov adına Neft və Kimya İnstitutunun iqtisadiyyat fakültəsinə daxil olub.
1971-ci ildə institutu iqtisadçı ixtisası üzrə bitirdikdən sonra «Lahiyə dənizneft» Elmi-Tədqiqat İnstitutuna təyinat alıb.
1973-cü ildə Azərbaycan Dövlət Universitetinin Siyasi iqtisadiyyat ixtisası üzrə aspiranturasına daxil olub. 1977-cü ildə həmin ixtisas üzrə aspiranturanı bitirib.
1985-ci ildə namizədlik dissertasiyasının müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsi almışdır.

Rustamov Chingiz Adil oghlu was born on February 22 1947 in Baku.
He entered school №160 of Baku city Sabail district in 1955. After he completed the school entered the School of Economics of the Institute of Oil and Chemistry named after M.Azizbayov.
In 1971 he graduated the institute with the specialty Economist and was appointed to the Scientific- Research Institute of “Project SeaOil”.
In 1973 he entered the post-graduation of Azerbaijan State University on Political Economy and graduated from in 1977.
He got the degree of a Candidate of Economics in 1985.
Within 1993-2000 Ch.A.Rustamov served as a Director of the joint company “Korpu” (“Bridge”). In 2006 he was a Deputy Director of the Master’s Center.