1967-1971-ci illərdə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) təhsil almışdır.
1971-ci ildə Əhaliyə məişət xidməti Nazirliyində mühəndis, 1972-ci ildə Elmi-tədqiqat İnstitutu kiçik elmi işçi işləmişdir.
1973-cü ildə həmin Elmi-tədqiqat İnstitutunda aspirantı olmuşdur.
1973-1974-cü illərdə orduda xidmət etmişdir.
1975-1978-ci illərədə Neft-Kimya İnstitutunda kiçik elmi işçi, 1978-1978-ci illərdə həmin idarədə baş mühəndis, 1978-1981-ci illərdə Bakı plan idarəsində şöbə müdiri vəzifələrində işləmişdir.
1981-1986-cı illərdə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda laboratoriya müdiri vəzifəsində çalışıb.
1986-1992-ci illərdə Elmi-tədqiqat və Layihələndirmə İnstitutunda direktor müavini;
1992-ci ildə “İAN” firmasında direktor müavini;
1993-2003-cü illərədə Asiya marketinq (LTD) firmasının direktoru işləyib.
2004-2005-ci illərdə İqtisad Universitetinin “Menecment” kafedarsının 0,5 ştat müəllimi kimi fəaliyyəy göstərib.
1985-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir.
20-dən çox elmi məqalələri var.
2012-2017-ci illərdə “Menecment” kadedrasının dosenti olub, 2017-ci ilin sentyabrından 2021-ci ilə kimi Rus İqtisad Məktəbinin “İqtisadiyyat” kafedrasının dosenti olub.

к.э.н., доц. Ханларов Эльдар Назим оглы
В 1967-1971 годах учился в Азербайджанском институте народного хозяйства им. Д. Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
В 1971 году работал на должности инженера в Министерстве бытового обслуживания населения, в 1972 году младшего сотрудника в Научно-исследовательском институте.
В 1973 году в указанном институте был аспирантом.
В 1973-1974 годах находился на военной службе.
В 1975-1978 годах работал на должности младшего научного сотрудника в Институте нефтехимии, в 1978-1978 годах главным инженером, в 1978-1981 годах завотделом в Бакинском плановом управлении.
В 1981-1986 годах работал на должности заведующего лабораторией в Азербайджанском институте народного хозяйства.
В 1986-1992 годах работал на должности заместителя директора в Институте научного исследования и проектирования;
В 1992 году заместителем директора фирмы “İAN”;
В 1993-2003 годах директором фирмы Азия маркетинг (LTD).
В 2004-2005 годах работал на должности преподавателя 0,5 ставки кафедры «Менеджмент».
В 1985 году защитил кандидатскую диссертацию в Азербайджанском институте народного хозяйства им. Д. Буниатзаде. Автор свыше 20 статей.
С 2012 года доцент кафедры «Менеджмент». С сентября 2017 года он является доцентом кафедры «Экономика» Русской экономической школы.