1965-ci il mayın 1-də Xaçmaz şəhərində anadan olmuşdir.
1982-ci ildə Bakı şəhəri Nəsimi rayonunun 240 saylı orta məktəbini bitimiş, 1983-cü ildə S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin (indiki Bakı Dövlət Universiteti) Biologiya fakültəsinə daxil olmuş, biologiyaşünas, biologiya və kimya müəllimi ixtisası üzrə institutu bitirmişdir.
Əmək fəaliyyətimə «Kooperativ ticarətin iqtisadiyyatı» Ümumittifaq Elmi Tədqiqat İnstitutunun Azərbaycan filialında – «Kənd təsərrüfatı mallarının hazırlanması» şöbəsində baş laborant vəzifəsində başlamış, müxtəlif ali təhsil ocaqlarında ( Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda – 1985, Az. Dövlət Tibb Universitetində 1985- 2001) iş fəaliyyətini davam etdirmişdir.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində assistent, 2002-ci ildən baş müəllim vəzifəsində çalışır. Həmin ildən «İstehlak mallarının keyfiyyət ekspertizası» kafedrasının dissertantı olmuş,  «Azərbaycan Respublikasında yuyucu vasitələr bazarının tənzimlənməsi problemləri» mövzusunda iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsi almaq üçün dissertasiya müdafiə etmişdir.
2010-cu ildən Azərbayjan Dövlət İqtisad Universitetinin «İstehlak mallarının ekspertizası» kafedrasının baş müəllimidir.

She was born on May 1, 1965 in the city of Khachmaz.
In 1982, she left  secondary school No. 240 in the Nasimi district of Baku. In 1983, she entered the faculty of Biology of Azerbaijan State University named after S.M. Kirov (now Baku State University), graduated from the Institute of Biology, majoring in the teacher of  Biology and Chemistry.
She started her career as a senior laboratory assistant in the department of  “Production of Agricultural Goods” of the Azerbaijan branch of the All-Union Scientific Research Institute “Economics of Cooperative Trade”. She continued her work in various higher education institutions (Azerbaijan Institute of National Economy – 1985, Az. State Medical University 1985-2001).
She  has  worked as an assistant at  Azerbaijan State University of Economics since 2001, and as a senior lecturer since 2002. Since that year she has been a candidate for a degree  of the department of “Quality examination of consumer goods”, and she  defended her dissertation on “Problems of regulation of the detergent market in the Republic of Azerbaijan” for the degree of Doctor of Philosophy in Economics.
Since 2010 she has been a senior lecturer at the department of “Expertise of Consumer Goods” of   Azerbaijan State University of Economics.