1965-ci il mayın 1-də Xaçmaz şəhərində anadan olmuşdir.
1982-ci ildə Bakı şəhəri Nəsimi rayonunun 240 saylı orta məktəbini bitimiş, 1983-cü ildə S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin (indiki Bakı Dövlət Universiteti) Biologiya fakültəsinə daxil olmuş, biologiyaşünas, biologiya və kimya müəllimi ixtisası üzrə institutu bitirmişdir.
Əmək fəaliyyətimə «Kooperativ ticarətin iqtisadiyyatı» Ümumittifaq Elmi Tədqiqat İnstitutunun Azərbaycan filialında – «Kənd təsərrüfatı mallarının hazırlanması» şöbəsində baş laborant vəzifəsində başlamış, müxtəlif ali təhsil ocaqlarında ( Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda – 1985, Az. Dövlət Tibb Universitetində 1985- 2001) iş fəaliyyətini davam etdirmişdir.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində assistent, 2002-ci ildən baş müəllim vəzifəsində çalışır. Həmin ildən «İstehlak mallarının keyfiyyət ekspertizası» kafedrasının dissertantı olmuş,  «Azərbaycan Respublikasında yuyucu vasitələr bazarının tənzimlənməsi problemləri» mövzusunda iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsi almaq üçün dissertasiya müdafiə etmişdir.
2010-cu ildən Azərbayjan Dövlət İqtisad Universitetinin «İstehlak mallarının ekspertizası» kafedrasının baş müəllimidir.

д.ф.э., ст.преп. Керимова Мая Джаваншир гызы
В 1983 году поступила на факультет Биологии Азербайджанского государственного университета (ныне Бакинский государственный университет) и окончила институт по специальности биолог, преподаватель биологии и химии.
К трудовой деятельности приступила в отделе «Подготовка сельскохозяйственных продуктов» Азербайджанского филиала Общесоюзного научно-исследовательского института «Экономика кооперативной торговли» на должности старшего лаборанта, продолжила трудовую деятельность в разных высших учебных заведениях (Азербайджанский институт народного хозяйства – 1985, Азербайджанский государственный Медицинский университет — 1985- 2001).
С 2001 года работала в Азербайджанском государственном экономическом университете на должности ассистента, с 2002 года старшего преподавателя. С указанного года была старшим преподавателем кафедры «Качественная экспертиза потребительских товаров».
Для получения ученой степени доктора философии по экономике защитила кандидатскую диссертацию на тему «Проблемы регулирования рынка моющих средств в Азербайджанской Республике».