elsen_mammadovi.f.d., dos. Məmmədov Elşən Qardaşxan oğlu
4 avqust  1974-cü ildə Beyləqan rayonunda anadan olmuşdur. 1991-ci ildə Füzuli şəhəri Mirmehdi Xəzani adına orta məktəbi bitirmişdir.
1999-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) bitirmiş, 2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Magistraturasını fərqlənmə diplomu ilə başa vurmuşdur.
2002-ci ilin mart ayında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasında laborant vəzifəsində işə qəbul olunmuş, həmin ilin sentyabr ayından isə müəllim vəzifəsində fəaliyyətə başlamışdır.
UNEC-in «Sоsiаl sferаnın iqtisаdiyyаtı və idаrə edilməsi» kafedrasının dosentidir.
31 may 2013-cü ildə “Azərbaycanda turizm bazarının formalaşması və idarə olunmasının regional xüsusiyyətləri” mözusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmiş və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 18 fevral 2014-cü il tarixli (protokol № 05-k) qərarı ilə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almışdır. Bir çox beynəlxalq və respublika səviyyəli elmi konfransların iştirakçısı olmuşdur.
14.12.2021-ci il tarixdən 02.09.2022-ci il tarixə kimi UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin dekan müavini vəzifəsində çalışıb.
02.09.2022-ci il tarixdən “İctimai idarəetmə və sosial innovasiyalar” kafedrasının müdiri vəzifəsinə təyin edilmişdir.

elsen_mammadovд.ф.э.,доц. Мамедов Эльшан Гардашхан оглы
Родился 4 августа 1974 года в Бейлаганском районе. В 1991 году окончил среднюю школу имени Мирмехти Хазани города Физули.
В 1999 году окончил Азербайджанский государственный экономический институт (ныне Азербайджанский государственный экономический университет). В 2001 году окончил с отличием магистратуру Азербайджанского государственного экономического университета.
В марте 2002 года был принят на работу в качестве лаборанта кафедры «Экономика и управление социальной сферой» Азербайджанского государственного экономического университета, в сентябре того же года был переведен на должность преподавателя. Является доцентом кафедры «Экономика и управление социальной сферой» UNEC.
31 мая 2013 года защитил кандидатскую диссертацию на тему «Региональные особенности формирования и управления рынком туризма в Азербайджане», 18 февраля 2014 года по решению Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики (протокол № 05-k) получил ученую степень доктора философии по экономике. Участник многих международных и республиканских научных конференций.