elsen_mammadovi.f.d., dos. Məmmədov Elşən Qardaşxan oğlu
4 avqust  1974-cü ildə Beyləqan rayonunda anadan olmuşdur. 1991-ci ildə Füzuli şəhəri Mirmehdi Xəzani adına orta məktəbi bitirmişdir.
1999-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) bitirmiş, 2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Magistraturasını fərqlənmə diplomu ilə başa vurmuşdur.
2002-ci ilin mart ayında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasında laborant vəzifəsində işə qəbul olunmuş, həmin ilin sentyabr ayından isə müəllim vəzifəsində fəaliyyətə başlamışdır.
UNEC-in «Sоsiаl sferаnın iqtisаdiyyаtı və idаrə edilməsi» kafedrasının dosentidir.
31 may 2013-cü ildə “Azərbaycanda turizm bazarının formalaşması və idarə olunmasının regional xüsusiyyətləri” mözusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmiş və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 18 fevral 2014-cü il tarixli (protokol № 05-k) qərarı ilə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almışdır. Bir çox beynəlxalq və respublika səviyyəli elmi konfransların iştirakçısı olmuşdur.
14.12.2021-ci il tarixdən 02.09.2022-ci il tarixə kimi UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin dekan müavini vəzifəsində çalışıb.
02.09.2022-ci il tarixdən “İctimai idarəetmə və sosial innovasiyalar” kafedrasının müdiri vəzifəsinə təyin edilmişdir.

He was born on August 4, 1974 in Beylagan. In 1991 he finished secondary school in Fuzuli named after  Mirmehdi Khazani.
In 1999 he graduated from the Azerbaijan State Institute of Economics (now Azerbaijan Stat University of Economics) and in 2001 graduated from the Masters of Azerbaijan State  University of Economics with honors.
In March 2002, he was hired as a laboratory assistant at the department of “Economics and Management of the Social Sphere” of the Azerbaijan State  University of Economics. In September of that year he began to work as a lecturer.
He is currently an associate professor at the UNEC department of  “Economics and Management of   Social Sphere”.
He defended his thesis on the topic “Regional features of formation and management of the tourism market in Azerbaijan” May 31, 2013, and was awarded the title  PhD in Economics by the decision of the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated February 18, 2014 (Minutes No. 05-k). He has participated in many international and national scientific conferences.
From 14.12.2021 he was temporarily appointed to the position of Deputy Dean of the Faculty of Economics of UNEC (for the period of social vocation).
From 02.09.2022, he was appointed as the head of the “Public management and social innovations” department.