sevda 7i.f.d., dos. Hacızadə Sevda Məmmədcəfər qızı
1994-2000-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində təhsil alaraq Qida məhsullarının texnologiyası  ixtisası  üzrə magistr dərəcəsi almışdır.
2001-2009-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İnformatika” kafedrasında  baş laborant vəzifəsində işləmişdir.
2002-ci ildə  universitetin “İnformatika” kafedrasına  dissertant qəbul olmuşdur.
2008-ci ildə “İntensiv istifadə olunan ərazilərə aqrar bülmənin inkişafının problemləri”  adlı mövzusunda dissertasiya işini müdafiə etmişdir. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2009-cu ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Distant və Əlavə Təhsil Mərkəzi tərəfindən təşkil olunmuş 8 aylıq təlim kurslarında iştirak edib, tyutor vəzifəsini tam  mənimsəmişdir.
8 il İnformatika fənnindən saathesabı dərs demişdir.
4 dərs vasaiti, 25 elmi məqalə (2-si xaricdə), 4 proqramın müəllifidir.
2022-ci ilə kimi UNEC-in “Rəqəmsal texnologiyalar və tətbiqi informatika” kafedrasının baş müəllimi olub.

Родилась 5 июля 1975 года в городе Баку.
В 1994-2000 годах училась в Азербайджанском государственном университете и получила степень по специальности Технологии пищевых продуктов.
В 2001-2009 годах работала на кафедре «Информатика» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2002 году была принята диссертанткой на кафедру «Информатика» университета.
В 2008 году защитив диссертационную работу, получила ученую степень доктора философии по экономике.
В 2009 году приняла участие в 8-месячных курсах, организованных Центром дистанционного и дополнительного образования Азербайджанского государственного экономического университета.
8 лет вела занятия почасовой оплате по дисциплине информатики.
Автор 4 учебного пособия, 25 статей (2 за рубежом), 4 программ.
В декабре 2016 года за плодотворную научно-педагогическую и трудовую деятельность в UNEC была объявлена благодарность.