sevda 7i.f.d., dos. Hacızadə Sevda Məmmədcəfər qızı
1994-2000-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində təhsil alaraq Qida məhsullarının texnologiyası  ixtisası  üzrə magistr dərəcəsi almışdır.
2001-2009-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İnformatika” kafedrasında  baş laborant vəzifəsində işləmişdir.
2002-ci ildə  universitetin “İnformatika” kafedrasına  dissertant qəbul olmuşdur.
2008-ci ildə “İntensiv istifadə olunan ərazilərə aqrar bülmənin inkişafının problemləri”  adlı mövzusunda dissertasiya işini müdafiə etmişdir. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2009-cu ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Distant və Əlavə Təhsil Mərkəzi tərəfindən təşkil olunmuş 8 aylıq təlim kurslarında iştirak edib, tyutor vəzifəsini tam  mənimsəmişdir.
8 il İnformatika fənnindən saathesabı dərs demişdir.
4 dərs vasaiti, 25 elmi məqalə (2-si xaricdə), 4 proqramın müəllifidir.
2022-ci ilə kimi UNEC-in “Rəqəmsal texnologiyalar və tətbiqi informatika” kafedrasının baş müəllimi olub.

She was born on July 5, 1975 in the city of Baku.
In 1994-2000 she studied at Azerbaijan State University of Economics and received a master’s degree in food technology.
In 2001-2009  she worked as a senior laboratory assistant at the “Informatics” department of  Azerbaijan State University of Economics.
In 2002, she was admitted to as a candidate for a degree to the “Informatics” department of the university.
In 2008 she defended her dissertation on “Problems of development of the agrarian sector in intensively used areas.” She is a PhD in economics.
In 2009, she participated   8-month training courses organized by the Distance and Additional Education Center of   Azerbaijan State University of Economics, and fully mastered the position of tutor.
She gave hourly classes on  Informatics  for 8 years.
She is the author of 4 textbooks, 25 scientific articles (2 abroad), 4 programs.
In December 2016, she was thanked for her fruitful scientific, pedagogical and labor activities at UNEC.
She is a quality ambassador for improving the quality of education at UNEC, identifying existing problems in its organization.