II ixtisas qrupu üzrə 700 bal toplamağa namizəd: Əsas hədəfim UNEC tələbəsi adını qazanmaq olub
Buraxılış imtahanlarında ən yüksək nəticə göstərən Şəhriyar Səmədov “UNEC-də 1 gün” layihəsində iştirak edib.
Valideyni ilə birlikdə UNEC-də olan Ş.Səmədova universitetdəki təhsil imkanları, xüsusi təqaüd, ikili diplom və mübadilə proqramları barədə məlumat verilib. İngilis dilində təhsil almaq istədiyini bildirən Şəhriyar Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (İSE) dekanı Aqil Əzizovla görüşüb. Şəhriyara həmin fakültədə təhsil alan tələbələrin II ixtisas qrupu üzrə qəbulda ən yüksək nəticə göstərdiklərini deyən dekan, 2018-2019-cu tədris ili üçün Prezident təqaüdünə layiq görülən tələbələrin 75%-nin də məhz bu fakültəni seçdiyini bildirib.
Görüşdə qeyd olunub ki, fakültədə maliyyə, mühasibat uçotu və audit, iqtisadiyyat, dünya iqtisadiyyatı və biznesin idarəedilməsi ixtisasları üzrə ingilis dilində tədris olunur. Hər il tələbələr mübadilə və ikili diplom proqramlarında iştirak edərək, dünyanın nüfuzlu universitetlərinin diplom və sertifikatlarını qazanırlar.
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində maliyyə ixtisası üzrə təhsil almaq istədiyini bildirən Şəhriyar Səmədov universitetə hazırlaşdığı gündən UNEC-in əsas hədəflərindən olduğunu açıqlayıb: “UNEC-in nailiyyətlərini yaxından izləyirəm. Seçimimin UNEC olmasının səbəbi çoxdur. Valideynlərim də UNEC-i tövsiyə edir. Arzum sadəcə tələbə adını deyil, UNEC tələbəsi adını qazanmaq olub. Son iki il ərzində ən yüksək nəticə göstərən abituriyentlərin seçimi də məhz UNEC idi, hədəfim uğrunda rəqabətin güclü olduğunu bilirdim”.
Xatırladaq ki, Masallı rayonu, 4 nömrəli Digah tam orta məktəbin məzunu Şəhriyar Səmədov respublika üzrə 11-ci sinif şagirdləri üçün 2019-cu il aprelin 21-də keçirilmiş buraxılış imtahanının nəticələrinin 2 qalibindən biri elan olunub. O, bütün tapşırıqlara düzgün cavab verib və maksimum nəticə – 300 bal toplayıb. Şəhriyar dəfələrlə fənn olimpiadalarında yüksək nəticə göstərib. Şəhriyar ikinci dəfə imtahanlarda iştirak edərək 700 bal toplamağı hədəfləyib. Qeyd edək ki, Ş.Səmədov II ixtisas qrupu üzrə 700 bal toplamağa yeganə namizəddir.

Единственный кандидат, способный набрать 700 баллов по II группе специальностей: Моя основная цель стать студентом UNEC
05 ИЮЛЯ 2019 | VIEWS:
698
Шахрияр Самедов, показавший самые высокие результаты на выпускных экзаменах, принял участие в проекте «1 день в UNEC».
Ш.Самедову, посетившему UNEC вместе с родителем, была дана информация о возможностях образования в университете, специальной стипендии, программах двойного диплома и обмена. Выразив желание получить образование на английском языке, Шахрияр встретился с деканом Международной школы экономики (İSE) Агилем Азизовым. Декан сообщил Шахрияру, что студенты, получающие образование на этом факультете, показали самые высокие результаты на вступительных экзаменах по II группе специальностей и отметил, что 75% студентов, удостоенных Президентской стипендии на 2018-2019 учебный год, выбрали именно этот факультет.
На встрече было отмечено, что на факультете обучение специальностям  финансы, бухгалтерский учет и аудит, экономика, мировая экономика и управление бизнесом ведется на английском языке. Ежегодно студенты, участвуя в программах обмена и двойного диплома, получают дипломы и сертификаты престижных университетов мира.
Шахрияр Самедов выразив желание получить образование по специальности финансы в Международной школе экономики UNEC, отметил, что со дня подготовки в университет UNEC был для него основной целью: «Я наблюдал за достижениями UNEC. У меня много причин, чтобы выбрать UNEC. Моей мечтой было не просто стать студентом, но и завоевать имя студента  UNEC.  В течение последних двух лет выбор абитуриентов, показавших самые высокие результаты, был непосредственно UNEC, и я знал, что в достижении цели конкуренция будет сильной».
Отметим, что выпускник Масаллинского района, полной средней школы № 4 села Дигях   Шахрияр Самедов объявлен одним из 2 победителей по результатам выпускного экзамена, проведенного 21 апреля 2019 года по республике для учащихся 11 классов.  Он правильно ответил на все вопросы и набрав 300 баллов, показал максимальный результат. Шахрияр неоднократно участвовал в олимпиадах по дисциплине, показав высокие результаты. Шахрияр нацелился набрать 700 баллов, участвуя во второй раз в экзаменах. Отметим, что Ш.Самедов единственный кандидат, имеющий возможность набрать 700 баллов по II группе специальностей.