“ISE Economic Talks” davam edir – “Kriptovalyutalar: qlobal çağırış və Azərbaycan”
Fevralın 27-də UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin “ISE Economic Talks” layihəsinin 2017/2018-ci tədris ili üçün ilk müzakirəsi keçiriləcək.
UNEC-in tələbələrin populyar iqtisadi platforması olan “ISE Economic Talks”da “Kriptovalyutalar: qlobal çağırış və Azərbaycan” mövzusu müzakirə olunacaq. Mövzu barədə “Beynəlxalq İqtisadiyyat” (ingilisdilli) kafedrasının müəllimi Fəxri Məmmədov çıxış edəcək. F.Məmmədov UNEC-də bu mövzuda tədris etməklə yanaşı, həm də praktiki fəaliyyət göstərir. Müzakirədə gənc müəllim şəxsi təcrübəsini paylaşmaqla yanaşı, məsələyə qlobal səviyyədə də yanaşacaq. O, dünya iqtisadi və maliyyə sistemində baş verən institutsional dəyişikliklər çərçivəsində Azərbaycanın mövqeyini, kriptovalyutalara Azərbaycandakı yanaşamanı və gələcək perspektivləri təqdim edəcək.
“ISE Economic Talks”ın görüşü UNEC-in əsas tədris binasında yerləşən Karyera Mərkəzində (otaq 200), saat 14:15-də keçiriləcək. Müzakirəyə qatılmaq istəyənlər Facebook səhifəsində qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Layihənin məqsədi UNEC-in müəllim, tədqiqatçı və tələbələrini vahid iqtisadi platformada toplamaq və onların müzakirələrini təşkil etməkdir. Layihə çərçivəsində, qlobal iqtisadiyyatın, eləcə də ölkənın ən aktual iqtisadi mövzu və problemləri müzakirə edilir. Eyni zamanda, dünya bestselleri olan iqtisadi kitabların “Müzakirə günü” təşkil olunur. Ayda iki dəfə təşkil olunan müzakirələrin mövzuları səsvermə yolu ilə seçilir. Təkliflərə əsasən, yeni müzakirə istiqamətləri müəyyənləşdirilir. Müzakirələr həmçinin UNEC-in virtual iqtisadi forumu olan Diskurs.az-da da yayımlanır.

“ISE Economic Talks” продолжается: «Криптовалюта»
27 февраля состоится первое обсуждение проекта  “ISE Economic Talks” Международной школы экономики UNEC для 2017/2018 учебного года.
В проекте “ISE Economic Talks”, которая является популярной платформой студентов UNEC, будет обсуждаться тема «Криптовалюта», охватившая весь мир. По теме выступит преподаватель кафедры «Международная экономика» (на английском языке) Фахри Мамедов. Ф.Мамедов преподает по этой теме в UNEC, а также занимается практической деятельностью. На обсуждении молодой преподаватель поделится личным опытом и рассмотрит  вопрос на глобальном уровне.  Он представит позицию Азербайджана  в рамках институциональных изменений, происходящих в мировой экономической и финансовой системе, подход Азербайджана к криптовалюте и будущие перспективы.
Встреча в “ISE Economic Talks” состоится в Центре карьеры основного учебного корпуса  UNEC (комната 200), в 14:15 часов. Желающие принять участие в обсуждении могут пройти регистрацию на официальной странице Фейсбука.
Целью проекта является собрать преподавателей, исследователей и студентов UNEC на одной экономической платформе и организовать их обсуждения. В рамках проекта будут обсуждены наиболее актуальные экономические темы и проблемы глобальной экономики, а также страны. В то же время будет организован «День обсуждений» экономических книг, бестселлеров мира. Темы обсуждений, проходящих два раза в месяц,  выбираются путем голосования. В соответствии с предложениями определяются новые направления обсуждений. Обсуждения также распространяются в виртуальном экономическом форуме UNEC Diskurs.az.
Руководителем проекта “ISE Economic Talks” является преподаватель кафедры «Международная экономика» UNEC Тахмасиб Ализаде.