rauf_fotoi.e.n. Məmmədov Anar Rauf oğlu
1992-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Qeyri-ərzaq malları əmtəəşünaslığı» ixtisasına daxil olmuş, 1997-ci ildə həmin ixtisası bitirmişdir.
1996-1998 – «Rossiyskiy kredit» BankındaFondlar şöbəsinin valyuta-maliyyə əməliyyatları üzrə mütəxəssis, Müxbir münasibətlər Şöbəsinin müdiri, Beynəlxalq Departamentinin rəis müavini;
1998 – “HSBC The British Bank of the Middle East”dəXəzinə/Pulköçürmə Şöbəsinin mütəxəssisi;
1998-2000 – Avropa Birliyin TACIS ProqramındaTerra Consulting Ltd. (Finlandiya) və S.A. Sopex N.V. (Belcika) Şirkətlər Konsorsiumu tərəfindən maliyyələşdirilən Aqrobiznesə dəstək Regional pilot qrupları Layihəsinin Bank eksperti/Maliyyə analitiki;
2000 – Dünya Bankında«Kredit kooperativləri üçün prudensial normaların inkişafı» Layihəsinin Layihə Rəhbərinin İcraçı müavini;
2000-2004 – Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında Planlaşdırma və Büdcə Şöbəsinin rəisi, daha sonra Beynəlxalq əlaqələr Departamentinin Direktor müavini;
2004-2005 – Avrasiya Fondunda (ABŞ) Nümayəndəliyin Özəl sektorunun inkişafı üzrə Rəhbəri;
2005 – Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində «SOYUZPROMKONTRAKT» Şirkətlər Qrupunda Maliyyə direktoru;
2005-2007 – Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində “HUAWEI Technologies” Şirkətində Layihə maliyyələşdirilməsi Departamentinin Baş Meneceri;
2007-2010 – «PAŞA BANK»da İdarə Heyətinin Sədr müavini;
2010-2011 – «NİKOYL» İnvestisiya Bankında İdarə Heyəti Sədrinin müşaviri;
2011-2012 – «United Credit bank»ında İdarə Heyətinin Sədr müavini;
2012-2014-  «Bakery Operating Company»Əməliyyat Şirkətində Sədr müavini/Baş Maliyyə İnzibatçısı vəzifələrində işləmişdir.
2014-cü ildən fərdi konsaltinq ilə məşğuldur.
1999-cu ildə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının “Yanacaq-enerjı kompleksinin iqtisadiyyatı” kafedrasına dissertant kimi daxil olub.
2002-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində dissertasiya işini müdafiə edərək 2003-cü ildə iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsinə yiyələnmişdir.
2014-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Beynəlxalq İqtisadiyyat (ingilis dilli)» kafedrasının müəllimidir. Bir sıra elmi-praktik konfranslarda iştirak etmiş, məqalələri dərc edilmişdir.
Peşəkar kursları:
Oxford Training. Risklərin idarə edilməsi və kontrollinq (Moskva, Rusiya, 2009)
«Huawei Technologies». Debitor borclarının idarə edilməsi və satışların maliyyələşdirilməsi (məruzəçi). (Moskva/Daşkənd, 04/2006)
İsveçrə Mərkəzi Bankı. «Empirik maliyyədə müasir üsulları». Mərkəzi bank inzibatçıları üçün kursu. (Bern/Gerzensee, 03-04/2001)
Bank Akademiyası (ABTM) (Avropa Əmanət Bankları Konsorsiumu/TACIS), 2000 – 2001
• Krefit prosedurları və risklərin idarə edilməsi
• Xəzinədarlıq/aktiv və passivlərin idarə edilməsi
• Bank və filiallarının idarə olunması, təşkili və planlaşdırılması
• Xarici ticarətin maliyyələşdirilməsi
• Kommersiya banklarda mühasibat uçotunun beynəlxalq standartları və daxili audit
• Risklərin idarə edilməsi
• Biznesin planlaşdırılması və bank strategiyası
Corvus International LLC (ABŞ), Rusiya Nümayəndəliyi
• Mərkəzi banklarda büdcə və inzibati-təsərrüfat fəaliyyəti (02/2002)
• Mərkəzi banklarda Baş mühasibat Kitabının tətbiqi (02/2001)
Kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı üzrə Agentlik (Avropa Birliyi, TACIS)/ABŞ-ın Beynəlxalq İnkişaf Agentliyi (USAID), 1999. «Kredit ərizələri, kredit proqramları və maliyyə menecment».
1999-2000-ci illər – Böyük Britaniyanın “The British Council”, Kembric Universitetinin İmtahalar Sindikatı. Certificate of Proficiency in English – İngilis dilinin peşəkar bilik səviyyəsini təsdiq edən Kembric Universitetinin diplomu.
IMG_4145-001
i.e.n. A.Məmmədov UNEC NEWS-da
Rumıniyalı tələbələr UNEC magistri olmaq istəyirlər (13.04.2018)
Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində UNEC müəllimlərinin pedaqoji potensialı yüksək qiymətləndirilib

Родился в 1975 году.
В 1992 году поступил на специальность «Товароведение непродовольственных товаров» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 1997 году окончил указанный университет.
В 1996-1998 – специалист по валютно-финансовым операциям Фондового отдела банка «Российский кредит», директор отдела Корреспондентских отношений, директор Международного департамента.
1998 — специалист отдела по Переводу денег “HSBC The British Bank of the Middle East”.
1998-2000 – эксперт банка/финансовый аналитик Регионального проекта группы пилотов поддержки агробизнеса, финансируемого Консорциумом компаний Terra Consulting Ltd. (Finlandiya) в Программе TACIS Европейского союза и S.A. Sopex N.V. (Belcika).
2000 – исполнительный заместитель руководителя проекта «Развитие пруденциальных норм для кредитных кооперативов» в Мировом банке.
2000-2004 — начальник отдела Планирования и бюджета Центрального банка Азербайджанской Республики, позже заместитель директора Департамента международных отношений.
2004-2005 – руководитель по развитию частного сектора Представительства в Евразийском фонде (США).
2005 – финансовый директор в группе компаний «СОЮЗПРОМКОНТРАКТ» в городе Москве Российской Федерации.
2005-2007 – главный менеджер Департамента финансирования проектов в компании “HUAWEI Technologies” в городе Москве Российской Федерации.
2007-2010 – заместитель председателя управления в «PAŞA BANK».
2010-2011 – заместитель председателя управления в Инвестиционном банке «NİKOYL».
2011-2012 – заместитель председателя управления в банке «United Credit bank».
2012-2014- заместитель председателя/ главный финансовый администратор в операционной компании «Bakery Operating Company».
С 2014 года занимается индивидуальным консалтингом.
В 1999 году на кафедре «Экономика топливно-энергетического комплекса» Азербайджанской государственной нефтяной академии в качестве диссертанта.
В 2002 году защитил диссертационную работу в Азербайджанском государственном экономическом университете
В 2003 году получил ученую степень кандидата экономических наук.
С 2014 года работает на должности преподавателя кафедры «Международная экономика (английский язык». Участвовал в ряде научно-практических конференций, опубликованы статьи.
Oxford Training. Управление рисками и контроллинг. (Москва, Россия, 2009)
«Huawei Technologies». Управление дебиторскими долгами и финансирование сбыта. (докладчик). (Москва/ Ташкент, 04/2006)
Швейцарский центральный банк. «Современные методы в эмпирических финансах». Курс для администрации Центрального банка. (Берн/Герзенси, 03-04/2001)
Академия банка (ABTM) (Консорциум Европейских сбербанков /TACIS), 2000 – 2001
· Кредитные процедуры и управление рисками
· Казначейство/ управление активами и пассивами
· Управление банками и его филиалами, организация и планирование
· Финансирование внешней торговли
· Международные стандарты и внутренний аудит бухгалтерского учета в коммерческих банках
· Управление рисками
· Планирование бизнеса и банковская стратегия
Corvus International LLC (ABŞ), Российское представительство
· Бюджетная и административно-хозяйственная деятельность в центральных банках (02/2002)
· Применение секретаря главного бухгалтера в центральных банках (02/2001)
Агентство по развитию малого и среднего предпринимательства (Европейское сообщество, TACIS)/Агентство по международному развитию США (USAID), 1999. «Заявления о кредите, кредитные программы и финансовый менеджмент».
1999-2000 годы – “The British Council” Великобритании, Синдикат экзаменов Кембриджского университета. Certificate of Proficiency in English – диплом Кембриджского университета, подтверждающий знание английского языка на профессиональном уровне.
Студенты Румынии желают стать магистрами UNEC (13.04.2018)
В Познанском университете экономики и бизнеса высоко оценен педагогический потенциал преподавателей UNEC (12.05.2017)