turk_Cevah-r-xDekan müavini:
1956-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 1974-cü ildə Azərbaycan Dövlət Universitetinin (BDU) Rus və fars dili müəllimi, tərcüməçi ixtisası üzrə bitirmişdir.
Əmək Fəaliyyəti: 1987 – АПН – Bakı qəzeti/ştatdankənar müxbir 1989 /2002  20 saylı məktəb – lisey (müəllimə), 2002 – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Rus dili kafedrası / müəllimə.
İcra edilən vəzifələr: Müəllim-Baş müəllim  2003-cü ildə “Türk Dünyası İşlətmə” fakultəsində Qadınlar şurasının sədri  2004-cü ildə Qadınlar Şurasının idarə heyətinin üzvü 2008-2011 – “Maliyyə” fakultəsinin Elmi Şurasının elmi katibi, 2011-2014 – “Biznes İnzibatçılığı” kafedrasının Elmi Şurasının üzvü, 2014 – “Türk Dünyası İşlətmə” fakultəsinin Elmi Şurasının üzvü olmuş,  hal-hazırda  “Türk Dünyası İşlətmə” fakultəsinin dekan müavinivəzifədə çalışır.

turk_Cevah-r-xЗаместитель декана:  Мамедова Джавахир ханум Фуад
Родилась в 1956 году в г. Баку. В 1974 году окончила Азербайджанский государственный университет (АГУ), по специальности преподаватель, переводчик с  русского и персидского языков.
Трудовая деятельность: 1987 – АПН – Газета «Баку» (Bakı qəzeti)  внештатный корреспондент; 1989 /2002 – Школа-лицей  №20– преподаватель; 2002 – Азербайджанский государственный экономический университет, кафедра русского языка, преподаватель.
Должности: Преподаватель, старший преподаватель; в 2003 году – Председатель Женского совета в Турецком факультете экономики и управления; в 2004 году – Член Совета управления Женского совета; в 2008-2011 гг. – Ученый секретарь Ученого совета Финансового факультета; в 2011-2014 гг. – Член Ученого совета кафедры «Бизнес-администрирование»; в 2014 году  – Член Ученого совета Турецкого факультета экономики и управления; в настоящее время  – заместитель декана  Турецкого факультета экономики и управления.