“Möhtəşəm Yaxşı Məkan…Kitabxana”
UNEC-in İnnovativ Biznes-İnkubatorunun açıq havada təşkil etdiyi təlim-əyləncə layihəsinin ilk görüşü keçirilib.
UNEC-in Əsaslı Kitabxana kollektivinin təşəbbüsü ilə reallaşan təlimdə müxtəliftipli – həm akademik, həm də kütləvi kitabxanaların əməkdaşları, həmçinin BDU “Kitabxanaçılıq” fakültəsinin tələbələri iştirak ediblər. Təlimin birinci hissəsində UNEC Əsaslı Kitabxananın baş biblioqrafı Arzu Məmmədovanın “Möhtəşəm Yaxşı Məkan…Kitabxana” adlı təqdimatı, sonra isə “ADA” Universiteti Elmi Kitabxanasının “Tədqiqat və Təlim” şöbəsinin rəhbəri Müşviq İmamverdiyevin “Universitet kitabxanalarının əhəmiyyətini müəyyən edən 3 tendensiya” mövzusunda seminarı dinlənib.
İkinci hissə təlim iştirakçılarının komandalara bölünərək, peşəkarlar arasında keçirilən maraqlı məşğələ ilə davam edib. Mütəxəssislər üçün təşkil edilən təlim universitet kitabxanalarında müasir xidmət növləri haqqında yeniliklər və diskussiyalarla yadda qalıb. Sonda Arzu Məmmədova ilə Müşviq İmamverdiyevə təşəkkürnamə, iştirakçılara isə sertifikatlar təqdim edilib.

“A Great Good Palace… Library”
First meeting of the training-entertainment project of UNEC’s Innovative Business Incubator in an open air has taken place.
The employees of both academic libraries and public libraries, including the students of the Faculty Library Science of BSU attended the training realized with the initiative of UNEC’s Fundamental Library. A presentation on “A Great Good Palace… Library” made by the senior bibliographer of UNEC’s Fundamental Library Arzu Mammadova and a seminar on “3 tendencies to define the significance of the university library” made by the Head of the Department of “Research and Training” of the ADA University Science Library Mushvig Imamverdiyev were heard within the I part of the training.
In the second part, the participants of the training divided into the teams and held interesting workshops. The training organized for specialists was remembered with novelties and debates about the modern service types provided in the libraries of the universities. Arzu Mammadova and Mushvig Imamverdiyev were awarded Letters of Appreciation and participants with certificates in the end.