22 iyul 1989-cu ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1995-2006-cı illərdə Bakı şəhəri, Nizami rayonu 12 №-li məktəbdə orta təhsil, 2006-2010-cu illərdə Azərbaycan Texniki Universitetinin Texnoloji maşınlar fakültəsində bakalavr təhsili almışdır.
2010-2011-ci illərdə hərbi xidmətdə olmuşdur. 2011-2013-cü illərdə Azərbaycan Texniki Universitetində magistr ali təhsili almışdır. 2014-2017-ci illərdə 3313.02 kodlu “Maşınlar, avadanlıqlar və proseslər” proqramında texnika üzrə fəlsəfə doktoru təhsili almışdır.
2013-2017-ci illərdə Azərbaycan Texniki Universitetinin “Maşın və mexanizmlər nəzəriyyəsi” kafedrasında böyük laborant və 2015-2017-ci illərdə “Robot və manipulyatorlar” ETL-sında böyük elmi işçi işləmişdir.
28 sentyabr 2017-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektorunun №740/3/2017 saylı əmri ilə “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları” kafedrasına müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.
Elmi-pedaqoji fəaliyyətini əks etdirən 1 dərs vəsaitinin və 7 dərc olunmuş elmi məqalənin müəllifidir.

ELNUR HuseynzadeГусейнзаде Эльнур Магсад оглы
В 2006 году окончил среднюю школу, в  2010 году факультет «Технологические машины» Азербайджанского технического университета.
В 2010-2011 годах находился на военной службе.
В 2010 году окончил факультет «Технологические машины» Азербайджанского технического университета.
В 2013 году окончил магистратуру факультета «Технологические машины» Азербайджанского технического университета.
В 2013-2017 годах был докторантом по специальности 3313.02-«Машины, оборудования и процессы» Азербайджанского технического университета.
В 2013-2017 годах работал на должности старшего лаборанта кафедры «Теория машин и механизмов» Азербайджанского технического университета, в 2015-2017 годах на должности старшего научного сотрудника в НИЛ «Роботы и манипуляторы».
Является автором 15 научных работ, в том числе 11 статей, материалов 4 конференций.
С 28 сентября 2017 года назначен на должность преподавателя кафедры «Технологические машины и отраслевое оборудование» Азербайджанского государственного экономического университета. В настоящее время является преподавателем кафедры «Инженерия и прикладные науки» UNEC.
17.03.2022 года защитил кандидатскую диссертацию на получение ученой степени доктора философии по специальности 3313.02 –«Машины, оборудование и процессы».