adnan_1690Nəcəfov Adnan Əziz oğlu
2013-cü ildə Uşu Sanda (Kung-Fu) idman növrü üzrə Bakı birinciliyinə, 2014-cü ildə Azərbaycan biriliniciyinə layiq görülüb.
2016-cı ildə məktəbi bitirib, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitinə  Rus İqtisad Məktəbinə Biznesin idarə edilməsi ixtisası üzrə qəbul olub.  Bundan əlavə Formula-1  və  Bakı İslam oyunlarında könüllü olaraq fəaliyyət göstərib.
2-ci kurs 2-ci semestrdən etibarən İqtisadçi Tələbələrə Dəstək  ictimai birliyində fakültə sədri vəzifəsində calışıb. 2018-ci ildə “Erasmus+” proektində fəal iştrak edib. 2018-ci ildə İqtisadçı tələbələrə dəstək ictimai birliyinin UNEC nümayəndəliyinin sədri seçilib.

He was born on March 4, 1999 in the city Baku.
In 2013, he was awarded the first place in Baku championship on Wushu Sanda (Kung-Fu), and in 2014 he took the first place in the Azerbaijan championship.
After finishing the school in 2016, he was admitted to the Russian School of Economics on the specialty of Business Administration at the Azerbaijan State University of Economics. Besides, he was a volunteer at Formula-1 and Baku İslamic Games, as well.
Since the 2-nd semester of the 2-nd course he has been holding the position of the faculty chairman of the Public Union for Supporting to the Economist Students. In 2018, he was actively involved in the “Erasmus+” project. At present, he is the chairman of the Public Union for Supporting to the Economist Students.