Polşanın “Plagiat.pl” şirkəti UNEC-də təlimlərə start verib
Noyabrın 18-də Polşanın tanınmış “Plagiat.pl” şirkəti Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC)  təlimlərə star verib.
UNEC-in Doktorantura şöbəsinin müdiri Həmid Həmidov iştirakçılara təlimin məqsədi barədə məlumat verib. Bildirib ki, təhsil nazirinin “Təhsil müəssisələrində hazırlanan tədris vəsaitlərində plagiat halları ilə mübarizənin gücləndirilməsi haqqında” müvafiq əmrində plagiatın qarşısının alınması və tədrisin keyfiyyətinin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı tələblər var. Bu məqsədlə UNEC-də ötən tədris ilindən plagiat proqramının tətbiqinə başlanılıb. Yeni tədris ilindən də bu proses davam etdiriləcək. Kafedraların müvafiq əməkdaşları universitetdə təqdim olunan tədris metodiki vəsaitlərin, dissertasiyaların, buraxılış işlərinin antiplagiat sistemi ilə qiymətləndirilməsi barədə məlumatlandırılacaq.
Sonra “Plagiat.pl” şirkətinin nümayəndəsi proqramın işləmə mexanizmi barədə iştirakçılara məlumat verib.

“Plagiat.pl” Company of Poland starts trainings at UNEC
A well-known company “Plagiat.pl” of Poland has started trainings at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on November 18.
Director of UNEC’s Doctoral Studies Hamid Hamidov provided the participants about the essence of the training. He said the requirements on preventing plagiarism and improving the quality of education are included into the relevant decree on “Strengthening struggle against plagiarism in teaching facilities developed in higher education institutions” signed by the Education Minister. To this end, a program of plagiarism has been launched at UNEC since the last academic year. The process will be in progress from the new academic year. Appropriate employees of departments will be informed about the assessment of their training methodological facilities, theses and graduation papers by means of anti-plagiarism system.
Then the representative of the company “Plagiat.pl” informed the participants about the working mechanism of the program.