UNEC-də qloballaşmanın milli mədəniyyətə təsiri mövzusunda seminar keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin  (UNEC) Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsində  “Qloballaşmanın milli mədəniyyətə təsiri” mövzusunda elmi-metodoloji seminar keçirilib.
Tədbirdə məruzə ilə çıxış edən “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının əməkdaşı Afaq Zeynallı qloballaşmanın çox mürəkkəb və birmənalı proses olmadığını və bunun sırf milli mədəniyyətlərə təsirinə aid çıxış edəcəyini bildirib. Dünyanın bir sıra ölkələrinin nümunəsində qloballaşmanın mədəni imperializminin təzyiqini və bununla mübarizə aparmaq imkanlarını göstərib.
Qloballaşmanın mahiyyəti, milli mədəniyyətləri təhlükəsinə dair növbəti diskussiya fakültə dekanı Mənsur Barxudarovun yekun mülahizəsi ilə tamamlanıb.

A Workshop on the “Impact of Globalization on National Cultures” held at UNEC
The scientific-methodological seminar on the “Impact of Globalization on National Cultures” was held in the School of International Economic Relations of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Making a report within the event, the teaching staff member of the Department International Relations Afag Zeynalli said that the globalization is very complex and not unambiguous process and that she would make a speech just about its impact on national cultures. She demonstrated the pressure of globalization to cultural imperialism in the example of some countries and the possibilities to fight against.
The next discussion on the essence of globalization, the danger of national cultures was completed by the Dean Mansur Barkhudarov’s discretion.