bey_mun_taranab/m. Şirvanova Təranə Əmirağa qızı
1996-cı ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasında baş laborant,
2001-ci ildən müəllim işləyib.
2002-ci ildən UNEC-in “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının baş müəllimi işləmiş, 21.06.2019-cu ildən “Beynəlxalq münasibətlər və diplomatiya” kafedrasına keçirilmişdir. Hazırda UNEC-in “Beynəlxalq iqtisadiyyat”  kafedrasının baş müəllimidir.
2016-cı ilin noyabrında Türkiyədə ezamiyyətdə olaraq “Darbeden sonrakı Türkiyə” konfransında və “Türkiyənin qonşuları: Azərbaycan” mövzusunda keçirilən elmi

Senior lecturer Shirvanova Tarana Amiraga
In 1996, she worked as a senior laboratory assistant at the International Relations Department of Azerbaijan State University of Economics ,
She has been working as a teacher since 2001.
Since 2002 she has been the senior lecturer of the International Relations Department of UNEC, and on 21.06.2019 was transferred to the department of “International Relations and Diplomacy”.
In November 2016, when she was on a business trip she made a speech at the conference “Turkey after the impact”, at the scientific seminar on “Turkey’s neighbors: Azerbaijan”.