elmirfbbc89d1382cTələbə rektor Elmir Sadıqov
1999-cu il martın 6-da Bakı şəhərində anadan olub. 2005-ci ildə 54 saylı tam orta məktəbin 1-ci sinfinə daxil olub. İbtidai təhsilini bitirdikdən sonra, 2009-cu ildə Bakı Dövlət Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Gənc İstedadlar” liseyinə qəbul olub. Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin 2016-cı ildə apardığı qəbul kampaniyasına əsasən “Gənc İstedadlar” liseyinin ən qabaqcıl məzunları siyahısına düşmüşdür. Həmin liseydən məzun olduqdan sonra, 2016-cı ildə keçirilmiş qəbul imtahanlarının nəticələrinə əsasən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə ixtisasına qəbul olmuşdur. 2017-ci ildə Təhsil Nazirliyinin “SABAH” qruplarına qəbul olaraq, təhsilini 2-ci kursdan etibarən “SABAH” Mərkəzində davam etdirməkdədir.
Bu günə qədərki icra etdiyi vəzifələr:
2012-2016-cı il – “Gənc İstedadlar” liseyi şagird problemlərinin həlli və təşkilati işlər üzrə birliyin üzvü
2014-ci il – Təhsil Nazirliyinin Universitet kitabxanaları üzrə Nəzarət Təftiş Komissiyasının üzvü və Təftişçi (ADA, UNEC, Qərb Universiteti) v/s
2015-2016-cı il – “Gənc İstedadlar” liseyi şagirdlərindən ibarət hərbi komandanın “Taqım Komandiri”
2016-2017-ci il – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) İqtisadçı Vətənpərvərlər Mərkəzi Maliyyə Mühasibat fakültəsi üzrə Sədr Müavini.
2016-2017-ci il –“ İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyi Elmi Tədqiqatlar və Araşdırmalar üzrə Koordinator
2017-2018-ci il – UNEC İqtisadçı Vətənpərvərlər Mərkəzinin “SABAH” Mərkəzi üzrə ilk Sədri
2017-2018-ci il – UNEC Enactus Operation Team Member
2017-2018 – “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin ilk Sədr Müşaviri (vəzifə təsis edilib)
2017-2018-ci il – Təhsil Nazirliyi İnformasiya şöbəsi və Arxiv İdarəsinin təcrübəçisi
2017-2018 –ci il – Muğam Dünyası Klubunun idarə heyətinin üzvü və təşkilatçısı
2018-ci il – Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı Layihələr Departamenti könüllüsü
2018-ci il  – Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı Layihələr Departamenti Baş koordinator
2018-ci il –  Bakı Biznes Universiteti “Business İnsight” şirkətində İnsan Resursları Departamentinin əməkdaşı
2018-ci il – UNEC Tələbə Gənclər Təşkilatı “SABAH” Mərkəzi üzrə Sədr
UNEC-in Tələbə rektorunun interview.az-a müsahibəsi:
Elmir Sadıqov: “Tələbə-rektor İqtisad Universitetində tətbiq edilən bir yenilikdir”
E.Sadıqov UNEC NEWS-da
Hal-hazırda icra etdiyi vəzifələr:
2018-2019 – UNEC-in Tələbə-rektor vəzifəsini icra etməkdədir
2019 – Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı Mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr departamentinin rəhbəri
Yeni Azərbaycan Partiyası, YAP Gənclər Birliyi, ATGTİ və İrəli İctimai Birliyinin fəal üzvüdür.
Bu günə qədər qazandığı uğurlar:
ATGTİ-nin təşkil etdiyi 10-cu Yubiley Qış Liderlik Məktəbinin, Gənc Diplomatlar Məktəbinin və Vergilər Nazirliyinin təşkil etdiyi Qış Məktəbinin məzunu, eləcə də Gənclər və İdman Nazirliyinin təşkil etdiyi “Arxeoloji Düşərgənin” iştirakçısıdır.
1-ci Liderlik Akademiyası, Yay Fest gənclər festivalı, Youthvision Beynəlxalq Mahnı müsabiqəsi, Enactus Azərbaycan Milli yarışı kimi bir çox dövlət əhəmiyyətli layihələrin təşkilat komitəsinin üzvüdür.
“İstedadların Hazırlığı Laboratoriyası” layihəsi çərçivəsində Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən “Gənc İstedad” adlı xüsusi döş nişanı ilə təltif edilib.
Sabahın Alimləri müsabiqəsinin, Türkiyənin Samsun şəhərində keçirilən Beynəlxalq Media Təlim Düşərgəsinin iştirakçısıdır.

He was born on  March 6, 1999 in Baku. In 2005, he entered the first grade of secondary school № 54. After completing   the primary education in 2009, he was enrolled to the Lyceum of Young Talents of   Baku State University. According to the admission campaign conducted by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan in 2016 he was included in the list of the most talented alumni of the Young Talents Lyceum. After graduating from that lyceum, based on the results of the entrance examinations in 2016, he entered   the faculty of Finance of Azerbaijan State University of Economics. (UNEC). By joining   SABAH groups of the Ministry of Education in 2017, he has been continuing his education at   SABAH Center since the  2nd course.
Positions occupied until today
2012-2016 —  a member of the student problem solving and organizational affairs association of the Lyceum of Young Talents
2014 – Member of the Inspection Commission of the Ministry of Education for the Control of University Libraries and the Inspector (ADA, UNEC, Western University, etc)
2015-2016 – the “Commander-in-Chief” of the military team of students of the lyceum of Young Talents
2016-2017 – Deputy Chairman of the Center for Economists Patriots of Azerbaijan State   University of Economics (UNEC) on the faculty of Finance and   Accounting
2016-2017 – Scientific Research and Research Coordinator of “Assistance to Scientific Activity of economist students” public association
2017-2018 – First Chairman of Center for Economists Patriots of UNEC on Sabah Centre
2017-2018 – UNEC Enactus Operation Team Member
2017-2018 – First Vice-President Advisor of Public Association “Assistance to Scientific   Activity of economist students” (the post has been established)
2017-2018 – Practioner of Information Department of the Ministry of Education and Archieve Office
2017-2018 – Member and Organizer of the   Board of Directors of Mugham World Club
2018 –   Volunteer of the “Projects” department of   Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan
2018-head coordinator of the “Projects” department of   Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan
2018 – Human Resources Department Employee at Baku Business University “Business Insight” company
2018 – Chairman of UNEC Student Youth Organization on   SABAH Center
Current posts:
2018-2019 –  Student Rector of UNEC
2019 – Head of Press and Public Relations Department of the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan
He is an active member of the New Azerbaijan Party, the NAP Youth Union, ASYOU and IRELI Public Union.
Success to date:
He is a member  of the 10th Anniversary Winter Leadership School organized by ASYOU,  the School of Young Diplomats and the Winter School organized by the Ministry of Taxes, as well as a participant of the “Archeological Camp” organized by the Ministry of Youth and Sports.
Member of the Organizing Committee of many important projects, such as the 1st Leadership Academy, Summer Fest Youth Festival, Youthvision International Song Contest, Enactus Azerbaijan National Competition.
He was awarded a special badge “Young Talent” by the Ministry of Youth and Sports within the “Talent Training Laboratory”.
Participant of the Tomorrows′  Scientists Competition, International Media Training Camp in Samsun, Turkey.