elmirfbbc89d1382cTələbə rektor Elmir Sadıqov
1999-cu il martın 6-da Bakı şəhərində anadan olub. 2005-ci ildə 54 saylı tam orta məktəbin 1-ci sinfinə daxil olub. İbtidai təhsilini bitirdikdən sonra, 2009-cu ildə Bakı Dövlət Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Gənc İstedadlar” liseyinə qəbul olub. Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin 2016-cı ildə apardığı qəbul kampaniyasına əsasən “Gənc İstedadlar” liseyinin ən qabaqcıl məzunları siyahısına düşmüşdür. Həmin liseydən məzun olduqdan sonra, 2016-cı ildə keçirilmiş qəbul imtahanlarının nəticələrinə əsasən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə ixtisasına qəbul olmuşdur. 2017-ci ildə Təhsil Nazirliyinin “SABAH” qruplarına qəbul olaraq, təhsilini 2-ci kursdan etibarən “SABAH” Mərkəzində davam etdirməkdədir.
Bu günə qədərki icra etdiyi vəzifələr:
2012-2016-cı il – “Gənc İstedadlar” liseyi şagird problemlərinin həlli və təşkilati işlər üzrə birliyin üzvü
2014-ci il – Təhsil Nazirliyinin Universitet kitabxanaları üzrə Nəzarət Təftiş Komissiyasının üzvü və Təftişçi (ADA, UNEC, Qərb Universiteti) v/s
2015-2016-cı il – “Gənc İstedadlar” liseyi şagirdlərindən ibarət hərbi komandanın “Taqım Komandiri”
2016-2017-ci il – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) İqtisadçı Vətənpərvərlər Mərkəzi Maliyyə Mühasibat fakültəsi üzrə Sədr Müavini.
2016-2017-ci il –“ İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyi Elmi Tədqiqatlar və Araşdırmalar üzrə Koordinator
2017-2018-ci il – UNEC İqtisadçı Vətənpərvərlər Mərkəzinin “SABAH” Mərkəzi üzrə ilk Sədri
2017-2018-ci il – UNEC Enactus Operation Team Member
2017-2018 – “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin ilk Sədr Müşaviri (vəzifə təsis edilib)
2017-2018-ci il – Təhsil Nazirliyi İnformasiya şöbəsi və Arxiv İdarəsinin təcrübəçisi
2017-2018 –ci il – Muğam Dünyası Klubunun idarə heyətinin üzvü və təşkilatçısı
2018-ci il – Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı Layihələr Departamenti könüllüsü
2018-ci il  – Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı Layihələr Departamenti Baş koordinator
2018-ci il –  Bakı Biznes Universiteti “Business İnsight” şirkətində İnsan Resursları Departamentinin əməkdaşı
2018-ci il – UNEC Tələbə Gənclər Təşkilatı “SABAH” Mərkəzi üzrə Sədr
UNEC-in Tələbə rektorunun interview.az-a müsahibəsi:
Elmir Sadıqov: “Tələbə-rektor İqtisad Universitetində tətbiq edilən bir yenilikdir”
E.Sadıqov UNEC NEWS-da
Hal-hazırda icra etdiyi vəzifələr:
2018-2019 – UNEC-in Tələbə-rektor vəzifəsini icra etməkdədir
2019 – Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı Mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr departamentinin rəhbəri
Yeni Azərbaycan Partiyası, YAP Gənclər Birliyi, ATGTİ və İrəli İctimai Birliyinin fəal üzvüdür.
Bu günə qədər qazandığı uğurlar:
ATGTİ-nin təşkil etdiyi 10-cu Yubiley Qış Liderlik Məktəbinin, Gənc Diplomatlar Məktəbinin və Vergilər Nazirliyinin təşkil etdiyi Qış Məktəbinin məzunu, eləcə də Gənclər və İdman Nazirliyinin təşkil etdiyi “Arxeoloji Düşərgənin” iştirakçısıdır.
1-ci Liderlik Akademiyası, Yay Fest gənclər festivalı, Youthvision Beynəlxalq Mahnı müsabiqəsi, Enactus Azərbaycan Milli yarışı kimi bir çox dövlət əhəmiyyətli layihələrin təşkilat komitəsinin üzvüdür.
“İstedadların Hazırlığı Laboratoriyası” layihəsi çərçivəsində Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən “Gənc İstedad” adlı xüsusi döş nişanı ilə təltif edilib.
Sabahın Alimləri müsabiqəsinin, Türkiyənin Samsun şəhərində keçirilən Beynəlxalq Media Təlim Düşərgəsinin iştirakçısıdır.

elmirfbbc89d1382cСтудент ректор Эльмир Садыгов
Родился 6 марта 1999 года в городе Баку. В 2005 году поступил в первый класс полной средней школы № 54.  По окончании начального образования в 2009 году поступил в лицей «Молодые таланты» Бакинского государственного университета.  В соответствии с компанией, проводимой Министерством образования Азербайджанской Республики в 2016 году,  попал в список передовых выпускников лицея «Молодые таланты».  Окончив указанный лицей, на основе результатов проведенных вступительных экзаменов в 2016 году,  поступил на специальность Финансов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).  В 2017 году поступил в группу “SABAH” Министерства образования, со 2 курса продолжает учебу в Центре “SABAH”.
Исполняющие на сегодняшний день должности:
2012-2016 годы – член объединения по решению проблем с учащимися и организационным вопросам лицея «Молодые таланты»
2014 год  – член Контрольно-ревизионной комиссии по библиотекам университета Министерства образования и контролер (АДА, UNEC, Западный университет) др.
2015-2016 год – «Командир-стажер» команды в составе учащихся лицея «Молодые таланты»
2016-2017 год  – заместитель председателя Центра экономистов-патриотов по факультету Бухгалтерии Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC)
2016-2017 год  –  координатор по научным исследованиям и изысканиям Общественного объединения «Помощь научной деятельности студентов-экономистов»
2017-2018 год – первый председатель Центра экономистов-патриотов UNEC по Центру “SABAH”
2017-2018 год – UNEC Enactus Operation Team Member
2017-2018 год –  первый советник председателя Общественного объединения «Помощь научной деятельности студентов-экономистов» (должность учреждена)
2017-2018 год – практикант Информационного отдела и управления архивом Министерства образования
2017-2018 год  –  член и организатор правления Клуба «Мугам дюнясы»
2018 год  – волонтер Департамента по проектам Союза студенческих молодёжных организаций Азербайджана
2018 год  – главный координатор Департамента  по проектам Союза Студенческих Молодёжных Организаций Азербайджана
2018 год –  сотрудник Департамента человеческих ресурсов компании “Business İnsight” Бакинского университета бизнеса
2018 год  – председатель Студенческой молодежной организации UNEC по Центру “SABAH”
Исполняющие в настоящее время должности:
2018-2019 – исполняет должность студента-ректора UNEC
2019 – руководитель Департамента прессы и связи с общественностью Союза Студенческих Молодёжных Организаций Азербайджана
Активный член партии «Ени Азербайджан», Молодежного объединения ПЕА, ССМОА  и общественного объединения «Ирели».
Достижения на сегодняшний день:
Выпускник  Зимней школы лидерства, организованной ССМОА  в честь 10-летнего юбилея, Зимней школы, организованной Школой молодых дипломатов и Министерства по налогам,  а также участник «Археологического лагеря», организованного Министерством молодежи и спорта
Член организационного комитета многих проектов государственной значимости таких как  1-й академии лидерства, Летнего фестиваля молодежи Fest, Международного конкурса песни  Youthvision, Азербайджанского национального соревнования  Enactus.
В рамках проекта «Лаборатория подготовки талантов» был награжден специальным нагрудным знаком «Молодой талант» Министерства молодежи и спорта.
Участник конкурса «Завтрашние ученые», Международного медиа-тренинга, состоявшегося в турецком городе Самсун.