Həsənov Mədət Məmmədhəsən oğlu
1958-ci ildə Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı İnstitutunu (indiki Azərbaycan Aqrar Universiteti) bitirmişdir.
1958-1959-cu illərdə Zaqatala rayonunda Təmir-texnika stansiyasında mühəndis vəzifəsində işləmişdir.
1959-1977-ci illərdə Azərb. Resp. Kənd-texnika Birliyinin Gəncə şəhərindəki rayonlararsı bazasında baş mühəndis, 1977-1979-cu illərdə Az ETKTMEN-da elmi işçi vəzifələrində işləmişdir.
1979-2002-ci illərdə Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Akademiyasında prorektor, baş müəllim, dosent vəzifələrində işləmişdir.
1984-cü ildə Az ETKTMEN-da aspirantura yolu ilə dissertasiya işini müdafiə edib, texnika elmləri namizədi elmi adı almışdır.
68 ədəd elmi-metodiki əsərlərin müəllifidir.
2002-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları” kafedrasının dosenti vəzifəsində çalışıb.

к. тех.н., доц. Гасанов Мадат Мамедгасан оглы
В 1958 году окончил Азербайджанский сельскохозяйственный институт (ныне Азербайджанский аграрный университет).
В 1958-1959 годах работал на должности инженера на ремонтно-строительной станции в Закатальском районе
В 1959-1977 годах работал на должности главного инженера в межрайонной базе сельского технического объединения АР в городе Гяндже.
В 1977-1979 годах работал на должности научного сотрудника Аз ETKTMEN.
В 1979-2002 годах работал на должности проректора, доцента, старшего преподавателя Азербайджанской сельскохозяйственной академии,
В 1984 году в Аз ETKTMEN по аспирантской линии защитил кандидатскую диссертацию, получил ученую степень кандидата технических наук.
Автор 68 научно-методических работ.
С 2002 года работает на должности доцента кафедры «Технологические машины и отраслевые оборудования» Азербайджанского государственного экономического университета.