Görüşdə prorektorlar və digər məsul şəxslər iştirak ediblər.
Rektor qeyd edib ki, bu il “UNEC–100 İnkişaf Strategiyası”nın sonuncu beşillik mərhələsinə qədəm qoyuruq. Strategiyanın son ili isə tarixi Qarabağ Zəfərinin 10-cu ildönümünə təsadüf edəcək. Prof. Ədalət Muradov UNEC-in 100 illik yubileyini müasir və daha güclü universitet kimi qeyd edəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Strategiyada 7 strateji məqsəd və 31 hədəfin müəyyən olunduğunu vurğulayan rektor, bu istiqamətdə artıq mühüm nəticələr əldə edildiyini bildirib. Eyni zamanda, görülən işlərin gələcəkdə daha böyük nailiyyətlərə zəmin yaradacağını qeyd edib.
Sonra UNEC rektorunun müşaviri, dosent Elşən Bağırzadə İnkişaf Strategiyasının 103 göstərici üzrə icra vəziyyəti barədə məlumatları iştirakçıların diqqətinə çatdırıb.
Hesabat təqdim olunduqdan sonra qarşıda duran vəzifələr və görüləcək işlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, təkliflər səsləndirilib.

Во встрече приняли участие проректоры и другие ответственные лица.
Ректор отметил, что в этом году вступаем в завершающий пятилетний этап «Стратегии развития UNEC-100». Последний год реализации стратегии совпадёт с 10-летием исторической Победы в Карабахе. Проф. Адалат Мурадов выразил уверенность, что UNEC встретит свое 100-летие как современный и сильный университет.
Подчеркнув, что в стратегии определены 7 стратегических целей и 31 задача, ректор сообщил, что в этом направлении уже достигнуты важные результаты. При этом он отметил, что проделанная работа заложит основу для еще больших достижений в будущем.
Затем советник ректора UNEC, доцент Эльшан Багирзаде представил участникам информацию о ходе реализации 103 показателей Стратегии развития.
После представления отчета состоялся обмен мнениями и были высказаны предложения относительно предстоящих задач и предстоящей работы.