UNEC aliminin tədqiqatı “Scopus” və “Web of science”da
UNEC-in aliminin tədqiqat işi dünyanın ən böyük istinad bazası olan “Scopus” və “Web of Science” məlumat bazasına daxil edilib.
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktor müavini, “Beynəlxalq iqtisadiyyat” (ingilis dilli) kafedrasının dosenti İnara Rzayevanın həmmüəllifi olduğu elmi məqalə “Scopus” məlumat bazasına daxil olan “Procedia Computer Science” (İSSN 1877-0509 online, 120 (2017), təsir faktoru (CiteSCore):1.01) jurnalında dərc olunub.
UNEC aliminin tədqiqat işi “BMT-nin FAO-nun ərzaq təhlükəsizliyi proqramı çərçivəsində nəticələrin monitorinqi və hesabat vermə üçün qeyri-səlis koqnitiv model inkişafı” (“Fuzzy cognitive model development for monitoring of results and reporting within the UN FAO food security program” mövzusunda olub. Elmi əsərin digər müəllifləri isə AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları Elxan Əliyev ilə Nicat Əsgərovdur.

Исследовательская работа ученого UNEC в “Scopus” и “Web of science”
Исследовательская работа ученого UNEC включена в крупнейшую в мире базу данных “Scopus” и “WebofScience”.
Научная статья, соавтором которой является заместитель директора Международной школы экономики UNEC, доцент кафедры «Международная экономика» (английский) Инара Рзаева  издана в журнале “Procedia Computer Science” (İSSN 1877-0509 онлайн, 120 (2017), фактор влияния (CiteSCore):1.01), включенном в базу данных  “Scopus”.
Исследовательская работа ученого UNEC посвящена теме «В рамках программы продовольственной безопасности ФАО ООН мониторинг результатов и для отчетности развитие нечеткой когнитивной модели» (“Fuzzy  cognitive  model development  for monitoring of  results  and reporting  within the  UN  FAO food  security  program”).  Другими авторами научного труда являются сотрудники Института управленческих систем НАНА   Эльхан  Алиев и Ниджат Аскеров.
В то же время научно-исследовательская работа включена в базу  “Web of   Science”  компании “Clarivate   Analitics”.