UNEC alimlərinin elmi-tədqiqatları beynəlxalq elm məkanına yol açır
UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov Rusiya Federasiyası Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə təsis olunan Elmi Redaktorlar və Nəşrlər Assosiasiyasına üzv qəbul edilib.
Assosiasiyanın təsisçiləri sırasında Rusiya Federasiyası Prezidenti yanında Dövlət Xidməti və Xalq Təsərrüfatı Akademiyası, Milli Tədqiqat Universiteti “Ali İqtisadiyyat Məktəbi”, Federal Rusiya Xalqlar Dostluğu Universiteti, Ural Federal Universiteti kimi nüfuzlu ali təhsil ocaqları yer alır.
Bu nüfuzlu təşkilata üzv olmaq UNEC-də hazırlanan elmi nəşrlərin keyfiyyətinin daha da yüksəlməsinə zəmin yaradacaq. Eləcə də UNEC-də aparılan elmi-tədqiqat işlərinin nəticələrini beynəlxalq elm və informasiya məkanına tanıtmaq imkanı verəcək.

UNEC Scholars’ scientific-research works pave the way for the international science space
Director of UNEC’s Science Department, Professor Zahid Mammadov is admitted a member of an Association of Editors and Publications established by the Ministry of Science and Education of the Russian Federation.
Prestigious higher education institutions such as Academy of State Service and National Economy under the President of the Russian Federation, University of National Research “Higher School of Economics”, the Federal Russian University of People’s Friendship and Ural Federal University are among the establishers of the Association.
To become a member of the kind of prominent organization will lay a foundation for increasing the quality of scientific publications prepared at UNEC. In addition, it will give an opportunity to promote the results of scientific-research works conducted at UNEC in the international space of science and information.