UNEC alimlərinin elmi-tədqiqatları beynəlxalq elm məkanına yol açır
UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov Rusiya Federasiyası Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə təsis olunan Elmi Redaktorlar və Nəşrlər Assosiasiyasına üzv qəbul edilib.
Assosiasiyanın təsisçiləri sırasında Rusiya Federasiyası Prezidenti yanında Dövlət Xidməti və Xalq Təsərrüfatı Akademiyası, Milli Tədqiqat Universiteti “Ali İqtisadiyyat Məktəbi”, Federal Rusiya Xalqlar Dostluğu Universiteti, Ural Federal Universiteti kimi nüfuzlu ali təhsil ocaqları yer alır.
Bu nüfuzlu təşkilata üzv olmaq UNEC-də hazırlanan elmi nəşrlərin keyfiyyətinin daha da yüksəlməsinə zəmin yaradacaq. Eləcə də UNEC-də aparılan elmi-tədqiqat işlərinin nəticələrini beynəlxalq elm və informasiya məkanına tanıtmaq imkanı verəcək.

Научные исследования ученых UNEC открывают путь в международное научное пространство
Заведующий Научным отделом UNEC, профессор Захид Мамедов при поддержке Министерства науки и образования Российской Федерации принят в члены учрежденной Ассоциации научных редакторов и издательств.
В числе учредителей Ассоциации Российская академия народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации, Национальный исследовательский университет «Высшая экономическая школа», Российский университет дружбы народов, Уральский федеральный университет.
Избрание членом этой престижной организации создаст почву для повышения качества научных изданий в UNEC. Также создаст возможность для популяризации проведенных в UNEC научно-исследовательских работ в международном научном и информационном пространстве.