UNEC brendi Avropada tanındı
Güclü və müsbət brend hər bir universitetin dünya təhsil bazarında  rəqabət qabiliyyətliliyinin artırılmasının başlıca amillərindəndir. Artıq bir neçə ildir ki, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti göstərdiyi təhsil xidmətlərini UNEC brendi altında təqdim edir.
Sevindirici haldır ki, bu gün yeni təhsil brendi kimi UNEC bir çox dünya təhsil brendləri arasında öz yerini almaqdadır. Bu, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini dünyada layiqli təmsil etməyə imkan verir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin brendi olan “UNEC” Azərbaycanda və Türkiyədə  “Türk Marka və Patend Kurumu” tərəfindən qeydiyyata alındıqdan sonra, artıq  Polşa (31.01.2020), Litva (03.02.2020) və Slovakiyada da (12.02.2020) tanınıb  və qeydiyyatdan keçib. Ən qısa vaxtda rəsmi prosedurların tamamlanması və UNEC brendinin daha 11 ölkədə qeydiyyatının təsdiqlənməsi  gözlənilir.

The UNEC brand is recognized in Europe
UNEC_yeni_200220A strong and positive brand is one of the key factors in increasing the competitiveness of each university in the global educational market. For several years, Azerbaijan State University of Economics  has been providing its educational services under the UNEC brand.
Fortunately, as a new education brand, UNEC is now taking its place among many global education brands. It allows Azerbaijan State University of Economics to make a decent representation in the world.
UNEC, a brand of the Azerbaijan State University of Economics, is already recognized and registered in Poland (31.01.2020), Lithuania (03.02.2020) and Slovakia (12.02.2020) after registered in Azerbaijan and  by the Turkish Brand and Patent Institute in Turkey. Completion of formal procedures as soon as possible and approval of UNEC brand registration in 11 other countries are expected.