UNEC brendi Avropada tanındı
Güclü və müsbət brend hər bir universitetin dünya təhsil bazarında  rəqabət qabiliyyətliliyinin artırılmasının başlıca amillərindəndir. Artıq bir neçə ildir ki, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti göstərdiyi təhsil xidmətlərini UNEC brendi altında təqdim edir.
Sevindirici haldır ki, bu gün yeni təhsil brendi kimi UNEC bir çox dünya təhsil brendləri arasında öz yerini almaqdadır. Bu, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini dünyada layiqli təmsil etməyə imkan verir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin brendi olan “UNEC” Azərbaycanda və Türkiyədə  “Türk Marka və Patend Kurumu” tərəfindən qeydiyyata alındıqdan sonra, artıq  Polşa (31.01.2020), Litva (03.02.2020) və Slovakiyada da (12.02.2020) tanınıb  və qeydiyyatdan keçib. Ən qısa vaxtda rəsmi prosedurların tamamlanması və UNEC brendinin daha 11 ölkədə qeydiyyatının təsdiqlənməsi  gözlənilir.

Бренд UNEC признан в Европе
UNEC_yeni_200220Сильный и положительный бренд один из факторов повышения конкурентоспособности каждого университета на мировом рынке образования. Уже несколько лет как Азербайджанский государственный экономический университет свои образовательные услуги представляет под брендом UNEC.
Отрадно, что сегодня UNEC как новый бренд образования занимает свое местов среди мировых образовательных брендов. Это дает возможность достойно представить Азербайджанский государственный экономический университет в мире.
«UNEC», являясь брендом Азербайджанского государственного экономического университета, после  регистрации в Азербайджане и Турции «Турецким ведомством по патентам и торговым маркам» признан и прошел регистрацию в Польше (31.01.2020), Литве (03.02.2020) и Словакии  (12.02.2020). В самый короткий срок ожидается завершение официальных процедур и подтверждение регистрации бренда UNEC еще в 11 странах.