UNEC-də “Challenging Extremism” layihəsinin təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələrindən ibarət “HOPE” (Humanity Occurs in a Peaceful Environment) komandası “Challenging Extremism” layihəsi çərçivəsində təqdimat keçiriblər.
Komanda üzvləri tələbələrə Amerika Birləşmiş Ştatlarının Dövlət Departamentinin dünyada ekstrimizmlə internet və sosial media üzərindən mübarizə üçün təqdim etdiyi layihə haqqında ətraflı məlumat verib. Bildiriblər ki, “Challenging Extremism” layihəsinin məqsədi müxtəlif ölkələrdə universitet tələbələrinin sosial mediadan düzgün istifadə etməklə yaşadığı cəmiyyətdə ekstremizmlə mübarizəni gücləndirmək, gəncləri ekstremizmdən uzaqlaşdırmaqla daha təhlükəsiz cəmiyyətin formalaşmasına nail olmaqdır.
Qeyd: “HOPE” (HOPE – Humanity Occurs in a Peaceful Environment) komandasının koordinatoru UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin Layihələr və Xarici tələbələr üzrə meneceri Fəxri Məmmədovdur.

В UNEC состоялась презентация проекта “Challenging Extremism”
Команда “HOPE” (Humanity Occurs in a Peaceful Environment) в составе студентов Международной экономической школы Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) в рамках проекта “Challenging Extremism” провела презентацию.
Члены команды дали студентам подробную информацию о представленном Государственным департаментом Соединенных Штатов Америки проекте для борьбы с экстремизмом через интернет и социальных медиа. Было отмечено, что целью проекта “Challenging Extremism” является, путем правильного использования студентами разных стран социальных медиа усилить борьбу против экстремизма в местах, в которых проживают, формировать более безопасное общество, способное уберечь молодежь от экстремизма.
Примечание: Координатором команды “HOPE” (HOPE – Humanity Occurs in a Peaceful Environment) является менеджер по проектам и иностранным студентам Международной школы экономики Фахри Мамедов.