UNEC-də elmi konfrans: “Yeni qlobal çağırışlar və davamlı inkişaf”
Mayın 11-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunan tələbə elmi konfransı keçirilib. “Yeni qlobal çağırışlar və davamlı inkişaf” mövzusunda keçirilən konfrans UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyəti (TEC) və Tələbə Araşdırma Mərkəzinin təşəbbüsü ilə təşkil edilib.
Fakültə dekanı Mənsur Barxudarov konfransın əhəmiyyətini vurğulayaraq, bu cür tədbirlərin təşkil olunmasının gənclərin elmi fəaliyyətə maraqlarını daha da artırdığını qeyd edib. M.Barxudarov konfransın mövzusunun aktuallığını da diqqətə çatdırıb.
Konfransın əsas çağırış aspektləri qlobal iqtisadi böhran, regional inkişafdaki dəyişiklik, iqlim dəyişikliyinin davamlı iqtisadi inkişafa təsiri, dünya bazarında neftin qiymət dəyişikliyinin neft ixrac edən ölkələrə təsiri kimi müəyyən edilib.

Scientific Conference held at UNEC: “New Global Challenges and Sustainable Development”
Student Scientific Conference devoted to the 93rd Anniversary of the National Leader Heydar Aliyev’s Anniversary has been held at School of International Economic Relations of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on May 11. The Conference held on “New Global Changes and Sustainable Development” was organized with the initiative of the Student Scientific Society (SSS) and Student Center of UNEC.
Emphasizing the importance of the conference, the School Dean Mansur Barkhudarov noted that the youths’ interest in organizing the kind of scientific activities had been increased. M.Barkhudarov drew to attention that the actuality of the topic was increased.
The main aspects of the conference were defined as the impact of global economic crisis, change in regional development and climate change to sustainable economic development and the impact of changes in oil prices to the petrol exporting countries in the world market.