UNEC-də elmi konfrans: “Yeni qlobal çağırışlar və davamlı inkişaf”
Mayın 11-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunan tələbə elmi konfransı keçirilib. “Yeni qlobal çağırışlar və davamlı inkişaf” mövzusunda keçirilən konfrans UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyəti (TEC) və Tələbə Araşdırma Mərkəzinin təşəbbüsü ilə təşkil edilib.
Fakültə dekanı Mənsur Barxudarov konfransın əhəmiyyətini vurğulayaraq, bu cür tədbirlərin təşkil olunmasının gənclərin elmi fəaliyyətə maraqlarını daha da artırdığını qeyd edib. M.Barxudarov konfransın mövzusunun aktuallığını da diqqətə çatdırıb.
Konfransın əsas çağırış aspektləri qlobal iqtisadi böhran, regional inkişafdaki dəyişiklik, iqlim dəyişikliyinin davamlı iqtisadi inkişafa təsiri, dünya bazarında neftin qiymət dəyişikliyinin neft ixrac edən ölkələrə təsiri kimi müəyyən edilib.

Научная конференция в UNEC: «Новые глобальные призывы и устойчивое развитие»
11 мая на факультете Международных экономических отношений Азербайджанского государственного экономического университета  (UNEC) состоялась студенческая научная конференция, посвященная 93-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева. Конференция на тему «Новые глобальные призывы и устойчивое развитие» организована по инициативе Студенческого научного общества (СНО) и Студенческого исследовательского центра UNEC.
Декан факультета Мансур Бурхударов, подчеркнув значимость конференции, отметил, что организация таких мероприятий способствует повышению интереса молодежи к научной деятельности. М.Бархударов также отметил актуальность темы конференции.
Основные аспекты призыва конференции глобальный экономический кризис, изменения в региональном развитии, влияние изменение климата на устойчивое экономическое развитие, влияние изменений цен на нефть на мировом рынке на страны, экспортирующие нефть.