UNEC-də fakültələr üzrə illik xidməti fəaliyyət balı ən yüksək olan müəllimlərin reytinqi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) 2015/16-cı tədris ili üzrə  differensial əmək haqqi sistemində fakültələr üzrə illik xidməti fəaliyyət bali ən yüksək olan müəllimlərin reytinqi aşağıdakı kimidir:
Ad, soyad, ata adı Fakültə Vəzifə
İllik xidməti fəaliyyət balı (F)
Cəfərov Nazim Kamil Türk Dünyası işlətmə Baş müəllim  55.700
Məmmədov Zahid Fərrux Maliyyə və mühasibat Professor  43.235
Bağırzadə Elşən Rəsul İqtisadiyyat Dosent 43.207
Rzayev Anar Yaşar Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi Baş müəllim 40.605
Rzayev Rövnəq Mirzə Texnologiya və dizayn Professor 40.344
Aynur Qədimalıyeva Biznes və menecment Dosent 34,987
Nuriyev Məhəmmədəli Nurəddin Əmtəəşünaslıq Professor 26.414
UNEC-in professor-müəllim heyətinin Xidməti Fəaliyyətini Qiymətləndirmə üzrə Daimi Komissiyasının gəldiyi nəticələrə əsasən, “Thomson Reuters” indekslərinə daxil olan jurnallarda çap edilən məqalələrin sayına görə, Fizika və kimya kafedrasının professorları Rövnəq Rzayev və Rəna Babayeva siyahıya liderlik edir.
Ən çox elmi əsəri nəşr olunan müəllim Maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının professoru Zahid Məmmədov (12 elmi əsər) və Azərbaycan dili kafedrasının dosenti Aynur Qədiməliyevadır (12 elmi əsər).
Komissiyadan verilən məlumata görə, İqtisadiyyat və İşlətmə kafedrasının əməkdaşı Araz Aslanlı (6 məqalə) xaricdə ən çox məqaləsi nəşr edilən müəllimdir. Elmi fəaliyyət istiqaməti üzrə ən yüksək balı İqtisadiyyat və İşlətmə kafedrasının baş müəllimi Nazim Cəfərov toplayıb.
Marketinq kafedrasının müdiri Telman İmanov tədris istiqaməti üzrə, Xarici dil-2 kafedrasının müəllimi Aysel Xəlilova isə özünüinkişaf istiqaməti üzrə ən yüksək nəticə əldə edib.

The Teaching Staff’s rating with the highest Annual Performance Related Score on UNEC Faculties
The teaching staff’s rating with the highest annual performance related score on Faculties in the Differential Salary System for 2015/2016 academic year is as follows at Azerbaijan State University of Economics (UNEC):
Name, surname, patronymic
Faculty
Position
Annual score
Jafarov Nazim Kamil Turkic World of Business Administration Senior teacher 55.700
Mammadov Zahid Farrukh Finance and Accounting Professor 43.235
Baghirzade Elshan Rasul Economics Assistant Professor 43.207
Rzayev Anar Yashar International School of Economics Senior teacher 40.605
Rzayev Rovneg Mirza Technology and Design Professor 40.344
Gadimaliyeva Aynur Famil Business and Management Assistant Professor 34.987
Nuriyev Mahammadali Nuraddin Commodity Reserach Professor 26.414
Based on the conclusion reached by the Permanent Commission on the Assessment of the UNEC Academic Staff’s Performances, according to the number of articles published on the journals included in “Thomson Reuters” indices, the Professors of the Department “Physics and Chemistry” Rovneg Rzayev and Rena Babayeva lead the list.
The teacher whose scientific works exceed the other’s are the Professor of the Department Finance and Financial Institutions Zahid Mammadov (12 scientific works) and Assistant Professor of the Department Azerbaijan Language Aynur Gadimaliyeva (12 scientific works).
According to the Commission, the employee of the Department Economics and Business Administration Araz Aslanli is a teacher who published articles (6 articles) abroad more than the others. The highest score for his scientific activity direction got a senior teacher of the Department Economics and Business Administration Nazim Jafarov.
Head of the Department Marketing Telman Imanov got the highest result on teaching and a teaching staff of the Department Foreign Languages-2 Aysel Khalilova got the highest result on self- development.