UNEC-də fakültələr üzrə illik xidməti fəaliyyət balı ən yüksək olan müəllimlərin reytinqi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) 2015/16-cı tədris ili üzrə  differensial əmək haqqi sistemində fakültələr üzrə illik xidməti fəaliyyət bali ən yüksək olan müəllimlərin reytinqi aşağıdakı kimidir:
Ad, soyad, ata adı Fakültə Vəzifə
İllik xidməti fəaliyyət balı (F)
Cəfərov Nazim Kamil Türk Dünyası işlətmə Baş müəllim  55.700
Məmmədov Zahid Fərrux Maliyyə və mühasibat Professor  43.235
Bağırzadə Elşən Rəsul İqtisadiyyat Dosent 43.207
Rzayev Anar Yaşar Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi Baş müəllim 40.605
Rzayev Rövnəq Mirzə Texnologiya və dizayn Professor 40.344
Aynur Qədimalıyeva Biznes və menecment Dosent 34,987
Nuriyev Məhəmmədəli Nurəddin Əmtəəşünaslıq Professor 26.414
UNEC-in professor-müəllim heyətinin Xidməti Fəaliyyətini Qiymətləndirmə üzrə Daimi Komissiyasının gəldiyi nəticələrə əsasən, “Thomson Reuters” indekslərinə daxil olan jurnallarda çap edilən məqalələrin sayına görə, Fizika və kimya kafedrasının professorları Rövnəq Rzayev və Rəna Babayeva siyahıya liderlik edir.
Ən çox elmi əsəri nəşr olunan müəllim Maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının professoru Zahid Məmmədov (12 elmi əsər) və Azərbaycan dili kafedrasının dosenti Aynur Qədiməliyevadır (12 elmi əsər).
Komissiyadan verilən məlumata görə, İqtisadiyyat və İşlətmə kafedrasının əməkdaşı Araz Aslanlı (6 məqalə) xaricdə ən çox məqaləsi nəşr edilən müəllimdir. Elmi fəaliyyət istiqaməti üzrə ən yüksək balı İqtisadiyyat və İşlətmə kafedrasının baş müəllimi Nazim Cəfərov toplayıb.
Marketinq kafedrasının müdiri Telman İmanov tədris istiqaməti üzrə, Xarici dil-2 kafedrasının müəllimi Aysel Xəlilova isə özünüinkişaf istiqaməti üzrə ən yüksək nəticə əldə edib.

Рейтинг преподавателей по факультетам, набравших самые высокие баллы в годовой служебной деятельности в UNEC
Рейтинг преподавателей, набравших самый высокий годовой балл в системе дифференциальной заработной платы Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) за 2015/16 учебный год, следующий:
Рейтинг Имя, фамилия Факультет Должность
Годовой балл служебной деятельности (F)
1 Джафаров Назим Камал Турецкий факультет экономики и управления Ст.преп.  55.700
2 Мамедов Захид Фаррух Финансы и бухгалтерия Профессор  43.235
3 Багирзаде Эльшан Расул Экономика Доцент 43.207
4 Рзаев Анар Яшар Международная школа экономики Ст.преп. 40.605
5 Рзаев Ровнаг Мирза Технология и дизайн Профессор 40.344
6 Гадималиева Айнур Бизнес и менеджмент Доцент 34,987
7 Нуриев Мамедали Нураддин Товаровдение Профессор 26.414
В соответствии с решением Постоянной Комиссии по оценке служебной деятельности профессорско-преподавательского состава UNEC по числу статей, опубликованных в журналах, входящих в индексы “Thomson Reuters”, профессор кафедры Физики и математики Ровнаг Рзаев и Рена Бабаева лидируют в списке.
Наивысшее число опубликованных статей у профессора кафедры Финансов и финансовых институтов Захида Мамедова (12 научных трудов) и доцента кафедры Азербайджанского языка Айнур Гадималиевой (12 научных трудов).
По данным комиссии сотрудник кафедры Экономики и управления Араз Асланлы (6 статей) является преподавателем, опубликовавшим наибольшее число статей за рубежом. В направлении научной деятельности самый высокий балл набрал старший преподаватель кафедры Экономики и управления Назим Джафаров.
Самые высокие результаты у заведующего кафедрой Маркетинга Тельмана Иманова в учебном направлении, а у преподавателя кафедры Иностранный язык-2 Айсель Халиловой  в направлении саморазвития.