UNEC-də gənc tədqiqatçı və tələbələr üçün konfrans keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 93-cü ildönümünə həsr edilən gənc tədqiqatçı və tələbələr üçün “Heydər Əliyev və Azərbaycanın müasir inkişafı” mövzusunda konfrans keçirilib.
Konfransın plenar içlasında Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycanın iqtisadi inkişafında misilsiz xidmətlərindən söz açıb. Sonra plenar proqrama uyğun olaraq konfrans öz işinə başlayıb.
UNEC-in dissertantı E.İsmayılova, mağistrant N.Şıxalızadəvə tələbə S.Haşımlının məruzələri dinlənilib. Məruzələrin müzakirəsindən sonra konfrans öz işini bölmələr üzrə davam etdirib.

В UNEC состоялась конференция для молодых исследователей и студентов
При организации Научного отдела Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) для молодых исследователей и студентов состоялась конференция, посвященная 93-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева на тему «Гейдар Алиев и современное развитие Азербайджана».
На пленарном заседании заведующий Научным отделом, профессор Захид Мамедов отметил неоспоримые заслуги Великого вождя Гейдара Алиева в развитии экономики Азербайджана. Затем согласно пленарной программе конференция начала свою работу.
Были заслушаны доклады диссертантки UNEC Э.Исмайловой, магистранта Н.Шихализаде и студента С.Гашымлы. После обсуждения докладов конференция продолжила свою работу по секциям.