UNEC-də kafedra müdiri vəzifələrinə seçkilər keçirilib
UNEC-də boş qalan kafedra müdiri vəzifələrinə seçkilər keçirilib. Müsabiqə yolu ilə keçirilən seçkilərdə kafedranın profilinə uyğun yüksək peşə-ixtisas hazırlığına, elmi ad və dərəcələrə, lazımi elmi-pedaqoji, idarəetmə təcrübəsinə, yüksək mənəvi keyfiyyətlərə malik iddiaçılar iştirak ediblər.
Seçkilərin şəffaf və obyektivliyini təmin etmək məqsədilə UNEC-in Elmi Şurası tərəfindən müəyyənləşdirilən və rektor, professor Ədalət Muradovun əmri ilə təsdiq olunan müvafiq komissiya yaradılıb. Komissiya sədri və fakültə dekanının iştirakı ilə kafedra müdiri vəzifəsinə iddia edənlərlə bağlı kafedranın rəyini öyrənmək üçün iclaslar təşkil edilib. İclasda iddiaçıların sənədləri araşdırılaraq, sadə səs çoxluğu ilə qərar qəbul edilib. Növbəti mərhələdə isə iddiaçılar barədə kafedranın müvafiq rəyləri komissiyaya təqdim olunaraq, onlarla fərdi qaydada müsahibələr aparılıb. Sonra iddiaçıların idarəetmə sahəsində qabiliyyət və bacarıqlarını müəyyənləşdirmək üçün anket sorğusu keçirilib, müvafiq kafedraların rəyləri araşdırılaraq, müzakirələr təşkil edilib.
Komissiyanın müsbət rəyi əsasında UNEC rektorunun müvafiq əmrinə əsasən, “Statistika”, “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi”, “Ticarət və gömrük işinin təşkili”, “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları”, “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarəedilməsi”, “Menecment”, “Biznesin idarə edilməsi” kafedralarına müdir vəzifələrinə təyinatlar olub. Yeni təyin olunan kafedra müdirləri ilə 5 il müddətinə müqavilə bağlanıb.

В UNEC состоялись выборы на должность заведующего кафедрой
В UNEC состоялись выборы на вакантные должности заведующего кафедрой. На выборах по конкурсу приняли участие претенденты, имеющие высокую профессиональную подготовку по профилю кафедры, ученое звание и ученую степень, необходимый научно-педагогический, управленческий опыт, обладающие высокими нравственными качествами.
В целях обеспечения прозрачности и объективности выборов создана соответствующая комиссия, определенная Ученым советом UNEC и приказом ректора, профессора Адалата Мурадова.  Для определения мнения кафедры по поводу претендентов на должность заведующего кафедрой, организовано заседание с участием председателя комиссии и декана факультета. На заседании были рассмотрены документы претендентов и простым большинством голосов было принято решение. На следующем этапе соответствующие отзывы кафедры о претендентах были представлены комиссии и индивидуально проведены собеседования.  Затем для определения способностей претендентов в сфере управления был проведен анкетный опрос, после рассмотрения отзывов соответствующих кафедр, состоялись обсуждения.
На основе положительного отзыва кафедры в соответствии с приказом ректора UNEC были назначения на должности заведующего кафедрами «Статистика», «Регулирование экономики», «Торговля и организация таможенного дела», «Технологические машины и отраслевое оборудование», «Экономика и управление социальной сферой»,  «Менеджмент», «Управление бизнесом». С вновь назначенными  заведующими кафедрами заключен контракт  сроком на 5 лет.