UNEC-də kafedra müdiri vəzifələrinə seçkilər keçirilib
UNEC-də boş qalan kafedra müdiri vəzifələrinə seçkilər keçirilib. Müsabiqə yolu ilə keçirilən seçkilərdə kafedranın profilinə uyğun yüksək peşə-ixtisas hazırlığına, elmi ad və dərəcələrə, lazımi elmi-pedaqoji, idarəetmə təcrübəsinə, yüksək mənəvi keyfiyyətlərə malik iddiaçılar iştirak ediblər.
Seçkilərin şəffaf və obyektivliyini təmin etmək məqsədilə UNEC-in Elmi Şurası tərəfindən müəyyənləşdirilən və rektor, professor Ədalət Muradovun əmri ilə təsdiq olunan müvafiq komissiya yaradılıb. Komissiya sədri və fakültə dekanının iştirakı ilə kafedra müdiri vəzifəsinə iddia edənlərlə bağlı kafedranın rəyini öyrənmək üçün iclaslar təşkil edilib. İclasda iddiaçıların sənədləri araşdırılaraq, sadə səs çoxluğu ilə qərar qəbul edilib. Növbəti mərhələdə isə iddiaçılar barədə kafedranın müvafiq rəyləri komissiyaya təqdim olunaraq, onlarla fərdi qaydada müsahibələr aparılıb. Sonra iddiaçıların idarəetmə sahəsində qabiliyyət və bacarıqlarını müəyyənləşdirmək üçün anket sorğusu keçirilib, müvafiq kafedraların rəyləri araşdırılaraq, müzakirələr təşkil edilib.
Komissiyanın müsbət rəyi əsasında UNEC rektorunun müvafiq əmrinə əsasən, “Statistika”, “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi”, “Ticarət və gömrük işinin təşkili”, “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları”, “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarəedilməsi”, “Menecment”, “Biznesin idarə edilməsi” kafedralarına müdir vəzifələrinə təyinatlar olub. Yeni təyin olunan kafedra müdirləri ilə 5 il müddətinə müqavilə bağlanıb.

Elections for the vacant places of the Heads of Chairs have been held at UNEC. Bidders possessing high-skill, scientific titles and degrees, necessary scientific and pedagogical and administrative experience with high moral qualities participated in the elections held on a competitive basis.
The relevant commission to ensure the transparency and impartiality of elections was defined by UNEC’s Academic Board and Rector, Professor Adalat Muradov’s decree. Meetings attended by the Chairman of Commission and the Dean of the School have been arranged to learn the opinion of the chair in connection with the candidates of the post of Head of Chair. A decision has been made by a simple majority of votes after the applicants’ documents were examined. In the next stage, appropriate opinion of the chair about the candidates was submitted to commission and the individual interviewing was conducted with them. Then a survey was held to determine the bidders’ leadership abilities and skills; the relevant chairs’ opinions were investigated and debates were made.
On the basis of the positive reference submitted by the chair according to UNEC Rector’s relevant decision assignments to the posts of the Head of Chairs of “Statistics”, “Regulation of Economy”, “Trade and Customs Organization”, “Technological Machines and Field Equipment”, “Economy and Management of Social Sphere”, “Management”, “Business Administration” were made. Contract for 5 years was signed by the newly appointed Heads of Chairs.