UNEC-də keçirilən Beynəlxalq Konqres öz işini yekunlaşdırıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) ev sahibliyi etdiyi XIII Beynəlxalq Türk Dünyası İctimai Elmlər Konqresi öz işinə yekunlaşdırıb. Konqres 230 elmi işin təqdimatı və müzakirəsi ilə yadda qalıb. Tədbirdə müzakirə edilən bütün elmi məqalələrin kitab formasında çap olunacağı qərara alınıb.
Tədbirin yüksək səviyyədə təşkilinə görə, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə, xüsusən Türk dünyası işlətmə fakültəsinin professor- müəllim heyətinə və könüllü tələbələrə təşəkkür edilib.
Beynəlxalq Türk Dünyası İctimai Elmlər Konqresinin növbəti toplantısının 2016-cı ildə Türkmənistanda keçiriləcəyi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, XIII Beynəlxalq Türk Dünyası İctimai Elmlər Konqresində dünyanın 12 ölkəsindən 250-ə yaxın elm adamı, həmçinin 12 xarici universitet rektoru iştirak edib.. İctimai elmlər sahəsində özünəməxsus yeri olan ənənəvi tədbirdə  elmi işlərin məruzəsi və müzakirəsi həyata keçirilib.

The International Congress held at UNEC has completed its work
The XIII International Congress of Turkic World Social Sciences hosted by Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has finished its work. The Congress was remembered with the presentation and discussion of 230 scientific works. It was decided to publish all scientific articles discussed during the event in the form of a book.
Azerbaijan State University of Economics, especially the teaching staff and volunteer students of the School of Turkic World of Business Administration were expressed gratitude.
The next meeting of the International Congress of Turkic World Social Sciences is planned to be held in 2016 in Turkmenistan.
It should be noted that nearly 250 scientists from 12 countries of the world and as well as the Rectors of 12 foreign universities have taken part in the XIII International Congress of Turkic World Social Sciences. The presentation and discussion of the scientific works were realized during the traditional event which has a particular place in the direction of Social Sciences.