UNEC-də keçirilən Beynəlxalq Konqres öz işini yekunlaşdırıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) ev sahibliyi etdiyi XIII Beynəlxalq Türk Dünyası İctimai Elmlər Konqresi öz işinə yekunlaşdırıb. Konqres 230 elmi işin təqdimatı və müzakirəsi ilə yadda qalıb. Tədbirdə müzakirə edilən bütün elmi məqalələrin kitab formasında çap olunacağı qərara alınıb.
Tədbirin yüksək səviyyədə təşkilinə görə, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə, xüsusən Türk dünyası işlətmə fakültəsinin professor- müəllim heyətinə və könüllü tələbələrə təşəkkür edilib.
Beynəlxalq Türk Dünyası İctimai Elmlər Konqresinin növbəti toplantısının 2016-cı ildə Türkmənistanda keçiriləcəyi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, XIII Beynəlxalq Türk Dünyası İctimai Elmlər Konqresində dünyanın 12 ölkəsindən 250-ə yaxın elm adamı, həmçinin 12 xarici universitet rektoru iştirak edib.. İctimai elmlər sahəsində özünəməxsus yeri olan ənənəvi tədbirdə  elmi işlərin məruzəsi və müzakirəsi həyata keçirilib.

Завершил свою работу Международный конгресс, проводимый в UNEC
XIII Международный конгресс социальных наук тюркского мира, который проводился в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) завершив свою работу. Конгресс запомнился презентацией и обсуждением  230 научных работ. Было принято решение опубликовать в виде книги все научные статьи, обсужденные в мероприятии.
Была выражена благодарность Азербайджанскому  государственному экономическому университету, особенно профессорско-преподавательскому составу Турецкого факультета управления и студентам-добровольцам за высокий уровень организации мероприятия.
Проведение очередного собрания Международного конгресса социальных наук тюркского мира в 2016-м году в Туркменистане.
Было отмечено, что в XIII Международном конгрессе социальных наук тюркского мира приняли участие  около 250 ученых из 12  стран мира, в том числе 12 ректоров зарубежных университетов. На традиционном мероприятии, занимающем определенное место в области общественных наук, были прослушаны доклады и проведены их  обсуждение.