UNEC-də MBA proqramında 3 yeni ixtisas üzrə qəbul aparılacaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin UNEC Biznes Məktəbinin MBA proqramında magistratura səviyyəsində 3 yeni ixtisas üzrə kadr hazırlığı aparılacaq.
Belə ki, 2020/2021-ci tədris ilindən UNEC-in MBA proqramına “Beynəlxalq logistika və təchizat zəncirinin idarə edilməsi”, “Kibertəhlükəsizlik”, “Vergi idarəetməsi və vergi planlaşdırması” ixtisaslaşmaları üzrə magistr qəbulu həyata keçiriləcək.
Ötən tədris ilində də UNEC-ə 3 yeni ixtisaslaşma – “Biznes analitikası”, “Risklərin idarə edilməsi” və “Sosial media marketinqi” üzrə magistr qəbulu aparılıb və qəbul planı 100 faiz yerinə yetirilib.
Beləliklə, UNEC-də 2020/2021-ci tədris ilində MBA proqramında 20 ixtisaslaşma üzrə kadr hazırlığı  aparılacaq: Beynəlxalq biznes; Biznesin idarə edilməsi (ümumi təyinatlı); Biznes və data analitikası; İnsan resurslarının idarə edilməsi; Maliyyə; Marketinq; Menecment; Mühasibat uçotu; Qiymətlı kağızlar; Layihələrin idarə edilməsi; İdmanın idarə edilməsi; Bank və sığortanın idarə edilməsi; Mühəndislik və idarəetmə riskləri; Risklərin idarə olunması; Səhiyyənin idarəedilməsi; Turizm və otelçiliyin idarəedilməsi; Sosial media marketinqi; Beynəlxalq logistika və təchizat zəncirinin idarəedilməsi; Kiber təhlükəsizlik; Vergi idarəetməsi və vergi planlaşdırması.
UNEC Biznes Məktəbində tədris 3 dildə (azərbaycan, rus, ingilis) Amerikanın və Avropanın beynəlxalq ixtisaslaşmış universitetlərinin tədris planına uyğun keçirilir.

В программу MBA UNEC будет проведен прием по 3 новым специальностям
mbaВ программе MBA Школы бизнеса UNEC Азербайджанского государственного экономического университета на уровне магистратуры будет проведена подготовка по 3 новым специальностям.
Так, в 2020/2021 учебном году в программу MBA UNEC будет осуществлен прием магистров по специализациям «Международная логистика и управление цепями поставок», «Кибербезопасность», «Налоговое управление и налоговое планирование».
В минувшем году в UNEC был проведен прием в магистратуру по 3 новым специализациям «Аналитика бизнеса», «Управление рисками» и «Маркетинг социальных медиа», план приема выполнен на 100 процентов.
Таким образом, в UNEC по программе MBA будет проведена подготовка кадров по 20 специализациям: Международный бизнес; Управление бизнесом (общего назначения); Бизнес и дата аналитика; Управление человеческими ресурсами; Финансы, Маркетинг; Менеджмент; Бухгалтерский учет; Ценные бумаги; Управление проектом; Управление спортом; Управление банком и страховым делом; Инженерия и управленческие риски; Управление рисками; Управление здравоохранением; Управление туризмом и отельным делом; Маркетинг социальных медиа; Международная логистика и управление сетью поставок; Налоговое управление и налоговое планирование.
В Школе бизнеса UNEC обучение проводится на 3 языках (азербайджанский, русский, английский) соответственно учебному плану международных специализированных университетов Америки и Европы.