UNEC-də MBA proqramında 3 yeni ixtisas üzrə qəbul aparılacaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin UNEC Biznes Məktəbinin MBA proqramında magistratura səviyyəsində 3 yeni ixtisas üzrə kadr hazırlığı aparılacaq.
Belə ki, 2020/2021-ci tədris ilindən UNEC-in MBA proqramına “Beynəlxalq logistika və təchizat zəncirinin idarə edilməsi”, “Kibertəhlükəsizlik”, “Vergi idarəetməsi və vergi planlaşdırması” ixtisaslaşmaları üzrə magistr qəbulu həyata keçiriləcək.
Ötən tədris ilində də UNEC-ə 3 yeni ixtisaslaşma – “Biznes analitikası”, “Risklərin idarə edilməsi” və “Sosial media marketinqi” üzrə magistr qəbulu aparılıb və qəbul planı 100 faiz yerinə yetirilib.
Beləliklə, UNEC-də 2020/2021-ci tədris ilində MBA proqramında 20 ixtisaslaşma üzrə kadr hazırlığı  aparılacaq: Beynəlxalq biznes; Biznesin idarə edilməsi (ümumi təyinatlı); Biznes və data analitikası; İnsan resurslarının idarə edilməsi; Maliyyə; Marketinq; Menecment; Mühasibat uçotu; Qiymətlı kağızlar; Layihələrin idarə edilməsi; İdmanın idarə edilməsi; Bank və sığortanın idarə edilməsi; Mühəndislik və idarəetmə riskləri; Risklərin idarə olunması; Səhiyyənin idarəedilməsi; Turizm və otelçiliyin idarəedilməsi; Sosial media marketinqi; Beynəlxalq logistika və təchizat zəncirinin idarəedilməsi; Kiber təhlükəsizlik; Vergi idarəetməsi və vergi planlaşdırması.
UNEC Biznes Məktəbində tədris 3 dildə (azərbaycan, rus, ingilis) Amerikanın və Avropanın beynəlxalq ixtisaslaşmış universitetlərinin tədris planına uyğun keçirilir.

Admission to the MBA program at UNEC will be held in 3 new specialties
The MBA program of UNEC Business School of Azerbaijan State University of Economics will train staff in 3 new specialties at the master’s level.
Thus, from the 2020/2021 academic year, masters admission will be held on UNEC MBA program in “International Logistics and Supply Chain Management”, “Cyber Security”, “Tax Management and Tax Planning”.
Last academic year, UNEC hosted 3 new specializations – “Business Analytics”, “Risk Management” and “Social Media Marketing”, and the admission plan was implemented 100%.
So  UNEC will train staff in 20 specialties on the MBA program: International Business; Business management (general purpose); Business and data analytics; Management of human resources; Finance; Marketing; Management; Accounting; Securities; Project management; Sports management; Banking and insurance management; Engineering and management risks; Risk management; Health management; Tourism and hospitality management; Social media marketing; International logistics and supply chain management; Cyber security; Tax administration and tax planning.
Education at UNEC Business School is conducted in 3 languages (Azerbaijani, Russian, English) in accordance with the curriculum of international specialized universities in America and Europe.