UNEC-də Ümumdünya Turizm Gününə həsr olunan seminar keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat  fakültəsində Ümumdünya Turizm Gününə həsr olunan elmi seminar keçirilib. Seminar “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrası və fakültə Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Seminarda çıxış edən fakültənın dekan əvəzi Asiman Quliyev iştirakçıları Ümumdünya Turizm Günü münasibətilə təbrik edərək, Azərbaycan iqtisadiyyatının, onun prioritet sahəsi olan qeyri-neft sektorunun sürətli inkişafında turizmin rolu, turizm potensialının yüksəldilməsində UNEC alimlərinin üzərinə düşən mühüm vəzifələr barədə danışıb.
“Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasının müəllimi Yalçın Köçərlinin təqdimatında ölkənin turizm sferasında islahatlar, Dövlət Proqramları, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamından irəli gələn vəzifələrin icra mexanizmləri haqqında məlumatlar dinlənilib.
“Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasının müdiri, professor Əli Əlirzayev “Azərbaycanda turizmin inkişafı, problemlər və perspektivlər” barədə məruzə ilə çıxış edib. Fakültənin dekan müavini Müşirəvan Əliyev turizmlə bağlı tədrisinin müasir problemləri ilə bağlı fikirlərini seminar iştikrakçıları ilə  bölüşüb.
Sonda “Turizm və otelçilik” ixtisası üzrə yay istehsalat təcrübəsində fərqlənən tələbələrə sertifikatlar təqdim olunub.
Seminarda fakültə rəhbərliyi, fakültənin Tələbə Həmkarlar Təşkilatı, professor-müəllim heyəti, “Turizm və otelçilik” ixtisası üzrə bakalavr və magistr təhsili alan tələbələr iştirak edib.

A Seminar dedicated to the World Tourism Day has been held at UNEC
A scientific workshop dedicated to the World Tourism Day has been held at the School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The seminar was jointly organized by the Department of Economy and Management of Social Sphere and the Student Trade Union Committee (STUC) of the Faculty.
Making a speech during the seminar, the acting Dean of the Faculty Asiman Guliyev congratulated the participants with the World Tourism Day and spoke about the role of tourism in the development of Azerbaijan economy, especially non- oil sector and the significant duties incumbent upon the UNEC scholars in increasing tourism potential.
Information about the reforms in tourism sphere, State Programs and the execution mechanism of the obligations arising from the Presidential decree of the Republic of Azerbaijan were heard within the presentation made by the teacher of the Department of “Economy and Management of Social Sphere” Yalchin Kocherli.
Head of the Department “Economy and Management of Social Sphere”, Professor Ali Alirzayev made a report on “Development of Tourism in Azerbaijan, Problems and Prospects”. Deputy Dean of the School of Economics Mushirevan Aliyev shared his views on modern problems of teaching related with tourism with the participants of the event.
Students distinguished in summer internship majoring in “Tourism and Hotel Keeping” were awarded certificates.
The administration of the faculty, the Student Trade Union of the faculty, academic staff and the undergraduate and graduate students majoring in “Tourism and Hotel Keeping” attended the workshop.