UNEC-də yazıçı-filosof Eluca Atalı ilə görüş keçirilib
Noyabrın 11-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Biznes və menecment fakültəsində Azərbaycanın diaspor nümayəndəsi, yazıçı-filosof Eluca Atalı ilə görüş keçirilib.
Fakültə dekanı, dosent Mirağa Əhmədov qonaq haqqında məlumat verərək bildirib ki, yazıçı-filosof Eluca Atalı uzun illərdir ki, Stokholmda yaşayır. Azərbaycandan kənarda yaşasa da, Azərbaycanla, Türk dünyası ilə bağlı kifayət qədər səmərəli işlər görür, yazıları ilə mənsub olduğu millətin və ölkənin adına layiq fəaliyyət göstərir. E.Atalının bu günə kimi 18 kitabı çapdan çıxıb.
Eluca Atalı tələbələrlə söhbətə UNEC haqqında təəssüratları ilə başlayıb: “Siz qürurla deyə bilərsiniz ki, Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universitetinin tələbələrisiniz. Görüşdən əvvəl universiteti gəzib, auditoriyalarda oldum. Tam əminliklə deyə bilərəm ki, belə bir universitetdə oxuduğunuz üçün şanslısınız. Regionun lider dövləti olan Azərbaycanın gələcəyi üçün UNEC-in sizə yaratdığı imkanlardan maksimum yararlanın”.
Sonra tələbələr müəllifin “Tiqranizm Xocalıda” kitabı barədə fikirlərini bildiriblər. Ermənilərin Xocalıda həyata keçirdikləri vəhşiliklər, insanlıq əleyhinə cinayətlərin öz əksini tapdığı kitab tələbələrin marağına səbəb olub. Yazıçının ərsəyə gətirdiyi kitabda erməni xisləti, onun əsrlərboyu qonşuları türklərə qarşı etdikləri xəyanət və amansızlıq tarixi faktlar əsasında bədii formada və üslubda verildiyi qeyd edilib. Tələbələr erməni vəhşiliklərinin bəşəri faciə olduğunu çatdırmaqda bu kitabın oxucuya ötürdüyü mesajı yüksək qiymətləndiriblər.

В UNEC состоялась встреча с писателем-философом Элуджей Атали
11 ноября на факультете Бизнеса и менеджмента Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялась встреча с представителем диаспоры Азербайджана, писателем-философом Элуджей Атали.
Декан факультета доцент Мирага Ахмедов дал информацию о госте, отметил, что писатель-философ Элуджа Атали долгое время живет в Стокгольме. Несмотря на то, что живет вдали от Азербайджана, он занимается эффективной деятельностью, связанную с Тюркским миром, своими произведениями достойно осуществляет деятельность, достойную нации и страны, которой он принадлежит.  На сегодняшний день Э.Атали опубликованы 18 книг.
Элуджа Атали в беседе со студентами рассказал о своих впечатлениях о UNEC: «Вы с гордостью можете сказать, что являетесь студентами самого крупного экономического профиля университета Южного Кавказа. До начала встречи я ходил по университету, был в аудиториях. Совершенно уверенно могу сказать, что вы счастливые люди, что учитесь в таком университете. Максимально воспользуйтесь возможностями, которые создал для вас UNEC, для будущего Азербайджана, государства-лидера региона».
Затем студенты высказали мнение по поводу книги автора «Тигранизм в Ходжалы». Книга, в которой нашли отражение зверства армян в Ходжалы, преступления против человечества, вызвали интерес у студентов. В книге писателя на исторических фактах изложено истинное лицо армян, совершаемые на протяжении веков предательства против соседей, турков.  Студенты высоко оценили книгу, которая донесет до общественности зверства армян, являющиеся трагедией человечества.