UNEC-də yeni elmi-tədqiqat layihəsi: “Avtomobil yollarının saxlanması və inkişafına yönəldilən investisiyaların idarəedilməsi”
UNEC-lə “Azəravtoyol” ASC arasında təsərrüfat hesablı elmi-tədqiqat layihə işlərinin yerinə yetirilməsi haqqında müqavilə imzalanıb.
“Avtomobil yollarının saxlanması və inkişafına yönəldilən investisiyaların idarəedilməsi” mövzusunda podrat müqaviləsini “Azəravtoyol”un İdarə Heyətinin sədri Saleh Məmmədov və UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov imzalayıblar.
Layihənin yerinə yetirilməsi məqsədilə UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, professor Əvəz Ələkbərovun rəhbərliyi ilə işçi qrupu yaradılıb. Müqaviləyə əsasən, kafedranın əməkdaşlarından ibarət işçi qrupu altı ay ərzində “Azəravtoyol” ASC-nin sifarişi əsasında elmi-tədqiqat layihə işləri aparacaq.

В UNEC новый научно-исследовательский проект: «Управление инвестициями, направленными на сохранение и развитие автомобильных дорог»
Между UNEC и “Azəravtoyol” ASC заключен договор о выполнении работ хозрасчетного научно-исследовательского проекта.
Подряд договор на тему «Управление инвестициями, направленными на сохранение и развитие автомобильных дорог», подписали председатель Президиума “Azəravtoyol” Салех Мамедов и ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов.
В целях исполнения проекта создана рабочая группа под руководством заведующего кафедрой «Финансы и финансовые институты» UNEC, профессора Авеза Алекберова. В соответствии с договором, рабочая группа в составе сотрудников кафедры в течение шести месяцев на основе заказа “Azəravtoyol” ASC будет проводить проектные научно-исследовательские работы.