UNEC-də yeni elmi-tədqiqat layihəsi: “Avtomobil yollarının saxlanması və inkişafına yönəldilən investisiyaların idarəedilməsi”
UNEC-lə “Azəravtoyol” ASC arasında təsərrüfat hesablı elmi-tədqiqat layihə işlərinin yerinə yetirilməsi haqqında müqavilə imzalanıb.
“Avtomobil yollarının saxlanması və inkişafına yönəldilən investisiyaların idarəedilməsi” mövzusunda podrat müqaviləsini “Azəravtoyol”un İdarə Heyətinin sədri Saleh Məmmədov və UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov imzalayıblar.
Layihənin yerinə yetirilməsi məqsədilə UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, professor Əvəz Ələkbərovun rəhbərliyi ilə işçi qrupu yaradılıb. Müqaviləyə əsasən, kafedranın əməkdaşlarından ibarət işçi qrupu altı ay ərzində “Azəravtoyol” ASC-nin sifarişi əsasında elmi-tədqiqat layihə işləri aparacaq.

A New Scientific Research Project to be carried out at UNEC: “The Management of Investments directed to the Maintenance and Development of Highways”
A contract on conducting scientific research projects was signed between UNEC and “Azeravtoyol” (Azerautoroad) OSC.
Chairman of “Azeravtoyol’s” Board Saleh Mammadov and UNEC Rector, Professor Adalat Muradov signed the contractor agreement on “The Management of Investments directed to the Maintenance and Development of Highways”.
A Working Group led by the Head of UNEC Department of “Finance and Financial Institutions”, Professor Avaz Alakbarov was founded to implement the project. According to the contract, the Working Group consisting of the Department’s employees will conduct scientific research on the basis of the “Azeravtoyol’s” order.