UNEC-dən yeni layihə: “Səsli Kitabxana”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Səsli Kitabxana” layihəsinə start verilib. Radio UNEC-lə “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən layihənin məqsədi görmə məhdudiyyətli gənclərin təhsilə və mütaliəyə cəlb etməkdir.
Layihə çərçivəsində Respublika Gözdən Əlillər Kitabxanasının nümayəndə heyəti ilə layihə təşkilarçılarının görüşü keçirilib. Görüşdə layihənin rəhbəri UNEC-in Əsaslı Kitabxanasının əməkdaşı Arzu Məmmədova qonaqlara “Səsli Kitabxana” haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, UNEC tələbələri Respublika Gözdən Əlillər Kitabxanasının Audiokitablar fondunun artırılmasına yardım göstərmək və bu kitabxananın müxtəlif yaşlı oxucu-istifadəçilərini ən yeni ədəbiyyatla məlumatlandırmaq, zövqlü auditoriyanın tərbiyə olunmasında kitabxanaçılara yardım göstərmək istəyirlər.
Sonra layihə çərçivəsində səsləndiriləcək kitabların siyahısı müzakirə olunub. Nümayəndə heyəti könüllü “tələbə-diktor”lara tövsiyələrini veriblər.

The new Project of UNEC: “Audio Library”
The project of “Audio Library” has started at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The goal of the project implemented by Radio UNEC and the Public Association of “Support to Economist Students” is to involve the visually impaired young people to education and reading.
Meeting of the delegation from the Republic Library for Visually Disabled People and the project organizers has taken place within the project. Head of the Project, UNEC’s Fundamental Library’s employee Arzu Mammadova has delivered the detailed information about the “Audio Library” to the guests. She said UNEC students want to assist the Audiobooks fund of the Republic Library for Visually Disabled People and to inform the reader-users of the library of different ages with new literature and to help the librarians in educating tasteful audience.
The list of books sounded within the project has been discussed in the end. The delegation has made recommendations for the volunteer “student-announcers”.