UNEC-ə qəbul olan abituriyentlər 4 ilə iki diplom əldə edə biləcəklər
UNEC-ə qəbul olan abituriyentlər universiteti bitirdikdə Avropa və Rusiyanın ali təhsil müəssisələrinin diplomunu da əldə edə biləcəklər.
UNEC-də bakalavr səviyyəsi üzrə Fransanın Montpellier Universiteti, Fransanın ICD Beynəlxalq Biznes Məktəbi, Moskva Dövlət Humanitar İqtisad Universiteti və Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi Milli Tədqiqat Universiteti ilə ikili diplom proqramı reallaşdırılır. Eləcə də bakalavrlara Böyük Britaniyanın London Universiteti/London İqtisadiyyat Məktəbinin (LSE) beynəlxalq proqramına qoşulmaq imkanı yaradılıb.
İkili diplom və beynəlxalq proqrama qoşulan tələbələr 4 illik təhsillərini başa vurduqda, UNEC-lə yanaşı, seçdikləri xarici universitetin də diplomunu əldə edəcəklər. Bu isə onlara xarici təhsil təcrübəsini öyrənmək, eləcə də məzun olduqda əmək bazarının tələblərinə daha çevik cavab verən, rəqabətqabiliyyətli mütəxəssis olmaları üçün böyük şans yaradır.

Абитуриенты, выбравшие UNEC, за 4 года получат два диплома
Абитуриенты, выбравшие UNEC, по окончании университета наряду с UNEC, смогут получить дипломы Европы и России.
В UNEC реализуется программа двойного диплома на ступени бакалавра с французским университетом Монтпелье, Международной школой бизнеса Франции ICD, Московским государственным гуманитарно-экономическим университетом и Национальным исследовательским университетом Высшей школы экономики России. Также бакалаврам дается возможность присоединиться к международной программе Лондонской школы экономики /Лондонского университета (LSE) Великобритании.
Студенты, участвующие в программе двойного диплома, по окончании 4-х лет обучения, наряду с UNEC, получат также диплом выбранного ими зарубежного университета. Это, в свою очередь, создает им большую возможность для изучения опыта зарубежного образования, а также став выпускником, превратиться в конкурентоспособного специалиста, отвечающего требованиям рынка труда.