UNEC ilə ACCA arasında müqavilə imzalanıb
Oktyabrın 11-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants – Sertifikatlı İctimai Mühasiblər Assosiasiyası) arasında müqavilə imzalanıb.
Sənədə görə, UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin Mühasibat uçotu və audit ixtisasında təhsil alan tələbələrə F1-F4,Maliyyə ixtisasının tələbələrinə isə F1-F3 dərəcələri üzrə azadolma təqdim ediləcək. Bununla bərəbər, tələbələrə ACCA qeydiyyatı üzrə endirimlər də veriləcək. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri ACCA qeydiyyatından onlar üçün ayrılmış xüsusi kodlarla keçəcəklər.
Görüşdə UNEC və ACCA arasında əməkdaşlığın perspektiv istiqamətləri müzakirə edilib. UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovun təklifi ilə ACCA-nın UNEC müəllimlərinə treninq keçməsi, UNEC ilə ACCA tərəfindən akkreditasiya edilmiş universitetlər arasında akedemik əlaqələrin yaradılması müzakirə edilib.
ACCA peşəkar mühasiblərin qlobal birliyidir. ACCA dünyanın istənilən yerində mühasibat uçotu, maliyyə və menecment sahələrində karyera qurmağa qadir və meyilli insanlar üçün biznes mühitinə müvafiq namizədlərin ilkin seçimi olan bir ixtisas dərəcəsidir.

Между UNEC и ACCA подписано соглашение
11 октября между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants –Ассоциация сертифицированных общественных бухгалтеров) подписано соглашение.
Согласно документу, студентам обучающимся в Международной школе экономики UNEC по специальности  Бухгалтерский учет и аудит будет представлено освобождение по степени F1-F4, а по специальности Финансы F1-F3. Помимо этого студентам будут представлены скидки по регистрации ACCA. Студенты Международной школы экономики пройдут регистрацию ACCA по выделенным им кодам.
На встрече были обсуждены перспективные направления сотрудничества UNEC и ACCA. По предложению ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова были обсуждены вопросы проведения тренингов ACCA преподавателям UNEC, создания академических отношений между университетами, аккредитованных UNEC и ACCA.
ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants – Ассоциация сертифицированных общественных бухгалтеров ) глобальная ассоциация профессиональных бухгалтеров. ACCA степень специальности, способный в любом месте мира построить карьеру в сфере бухгалтерского учета, финансов и менеджмента и первоначальный отбор подходящих кандидатов для бизнес-среды.