UNEC-in distant Yay semestrinə bütün universitetlərin tələbələri qoşula biləcəklər
yay_semestr_030620UNEC-də 2019/2020 Yay semestri üzrə mühazirə-məşğələ sessiyasının təşkilinin 20 iyul-23 avqust, imtahan sessiyasının isə 24 avqust-28 avqust  tarixlərində keçirilməsi nəzərdə tutulub.
UNEC tələbələri ilə yanaşı, digər universitetlərin tələbələri də Yay məktəbində iştirak edə bilərlər. Yay məktəbinin distant formada təşkili regionlarda yaşayan tələbələrə də burada iştirak etmək imkanı yaradır. Onlayn qeydiyyatdan keçməklə həmin tələbələr Yay məktəbinin iştirakçısı ola biləcəklər.
UNEC-də Yay semestrinin (nəzəri təlim və imtahanlar) müddəti 6 həftədir. İmtahan müddəti 1 həftədən artıq olmamaqla, yay semestrinin sonuncu həftəsində təşkil edilir. Qiyabi təhsil formasında isə tədris müddəti 3 həftə olaraq müəyyən edilir.
Qeyd edək ki, Yay semestrinin təşkili ilə bağlı UNEC Yay məktəbi 2020 Facebook səhifəsi yaradılıb. Tələbələr Yay semestri barədə suallarla bağlı həmin səhifəyə müraciət edə bilərlər.

Students of all universities will be able to join distance summer semester of UNEC
The lecture-seminar session for 2019/2020 Summer semester at UNEC is scheduled for July 20-23, and the exam session for August 24-28.
Along with UNEC students, students from other universities can also attend the Summer School. The distant organization of the summer school provides an opportunity for students living in the regions to participate. By registering online, these students will be able to participate in the Summer School.
The duration of the summer semester (theoretical training and exams) at UNEC is 6 weeks. The examination period is not more than a week and is organized in the last week of the summer semester. In the form of part-time education, the training period is set for   3 weeks.
It should be noted that UNEC Yay məktəbi 2020 Facebook page has been created in connection with the organization of the summer semester. Students can refer to this page for questions about the summer semester.