UNEC-in distant Yay semestrinə bütün universitetlərin tələbələri qoşula biləcəklər
yay_semestr_030620UNEC-də 2019/2020 Yay semestri üzrə mühazirə-məşğələ sessiyasının təşkilinin 20 iyul-23 avqust, imtahan sessiyasının isə 24 avqust-28 avqust  tarixlərində keçirilməsi nəzərdə tutulub.
UNEC tələbələri ilə yanaşı, digər universitetlərin tələbələri də Yay məktəbində iştirak edə bilərlər. Yay məktəbinin distant formada təşkili regionlarda yaşayan tələbələrə də burada iştirak etmək imkanı yaradır. Onlayn qeydiyyatdan keçməklə həmin tələbələr Yay məktəbinin iştirakçısı ola biləcəklər.
UNEC-də Yay semestrinin (nəzəri təlim və imtahanlar) müddəti 6 həftədir. İmtahan müddəti 1 həftədən artıq olmamaqla, yay semestrinin sonuncu həftəsində təşkil edilir. Qiyabi təhsil formasında isə tədris müddəti 3 həftə olaraq müəyyən edilir.
Qeyd edək ki, Yay semestrinin təşkili ilə bağlı UNEC Yay məktəbi 2020 Facebook səhifəsi yaradılıb. Tələbələr Yay semestri barədə suallarla bağlı həmin səhifəyə müraciət edə bilərlər.

В дистанционном летнем семестре UNEC смогут принять участие студенты всех университетов
В UNEC организация лекционной, практической сессии летнего семестра  2019/2020 учебного года предусмотрено на 20 июля-23 августа, а экзаменационной сессии 24-28 августа.
Наряду со студентами UNEC в Летней школе могут принять участие также студенты других университетов. Организация в дистанционной форме дает возможность студентам из регионов на участие в летней школе. Пройдя онлайн регистрацию, студенты  смогут стать участниками Летней школы.
Срок летнего семестра в UNEC (теоретические учения и экзамены) 6 недель. Период экзаменов составляет не более 1 недели и проводится в последнюю неделю летнего семестра. А в заочной форме образования срок обучения составляет 3 недели.
Следует отметить, что в связи с организацией Летней школы создана страница Фейсбука UNEC Yay məktəbi 2020. Студенты в связи с вопросами по Летнему семестру могут обратиться на эту страницу.