UNEC-in əməkdaşı Beynəlxalq Festivalın Xüsusi mükafatını qazanıb
UNEC-in əməkdaşı Seyran Cəfərli Ruminyada keçirilən “Altın Alma 2020” 36-cı Beynəlxalq Satira və Yumor Festivalında Xüsusu mükafata layiq görülüb.
Bistrita şəhər Mədəniyyət və Sənət Evinin kecirdiyi fesivala 57 ölkədən 800-dən cox karikaturaçının 1700 əsəri təqdim olunub.
UNEC-in Marketinq və kommunikasiya departamentinin əməkdaşı Seyran Cəfərlinin təqdim etdiyi karikatura əsəri münsiflər heyəti tərəfindən Xüsusi Mükafata layiq görülüb.
42-dən çox beynəlxalq karikatura müsabiqəsinin münsiflər heyətinin üzvü olan Seyran Cəfərli 100-dən artıq beynəlxalq mükafata, o cümlədən BMT-nin xüsusi mükafatını qazanıb.
Onun beynəlxalq karikatura müsabiqələrində 1000-dən çox əsəri sərgilənib, albomlarda dərc edilib. Belçika, Türkiyə, Fransa və İranda isə fərdi sərgiləri təşkil olunub.
Seyran Cəfərlinin koronavirus pandemiyasına həsr etdiyi karikatura əsəri məşhur Niderland saytı olan Cartoon Movement-də TOP 10-a daxil olub.

Сотрудник UNEC завоевал специальный приз Международной выставки
Сотрудник UNEC Сейран Джафарли на 36-м Международном фестивале сатиры и юмора «Altın Alma 2020», состоявшемся в Румынии, награжден специальным призом.
На фестивале, проводимом Домом культуры и искусства города Бистрица, были представлены 1700 произведений свыше 800 карикатуристов из 57 стран.
Карикатурное произведение сотрудника Департамента маркетинга и коммуникации UNEC Сейрана Джафарли, представленное на фестивале, удостоено специального приза.
Сейран Джафарли, являясь членом жюри более 42 международных конкурсов карикатур, был награжден свыше 100 международными призами, в том числе специальным призом ООН.
Свыше 1000 его произведений демонстрировались на международных конкурсах карикатур, издавались в альбомах. Также его персональные выставки были организованы в Бельгии, Турции, во Франции и Иране.
Карикатурное произведение Сейрана Джафарли, посвященное коронавирусу, вошло в TOP-10 Нидерландского сайта Cartoon Movement.