UNEC-in “Gənc Alimlər Şurası”nın üzvləri simpoziumda çıxış ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Gənc Alimlər Şurası”nın üzvləri Bakı Avrasiya Universitetində keçirilən III Beynəlxalq Türk Dünyası Araşdırmaları Simpoziumunda çıxış ediblər.
Simpoziumun humanitar bölməsində “Gənc Alimlər Şurası”nın sədri Vuqar Məmmədzadə “Dağlıq Qarabağ münaqişəsində status-kvo müharibə riskini artırır”,  Beynəlxalq münasibətlər kafedrasının müəllimi Pərviz Səmədov isə “Erməni soyqırımı yox, ermənilərin törətdikləri soyqırım” mövzularında məruzə ediblər.
Üç gün davam edən simpozium Türkiyənin Niğde Universiteti, Qazaxıstan Dövlət Qızlar Pedaqoji Universiteti, Qırğızıstanın Şərq/Mahmud Kaşğari-Barskani Universiteti, Rusiyanın M.Akmulla Başqırd Dövlət Pedaqoji Universiteti, Bakı Avrasiya Universiteti və Yunus Əmrə İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib.

Члены «Совета молодых ученых» выступили на симпозиуме
Члены «Совета молодых ученых» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) выступили на проходившем в Бакинском евразийском университете III Международном симпозиуме «Исследовании Тюркского мира».
В гуманитарной секции симпозиума выступили председатель «Совета молодых ученых» Вугар Мамедзаде на тему «В Нагорно-Карабахском конфликте статус-кво повышает риск войны», а преподаватель кафедры Международных отношений Парвиз Самедов на тему «Не геноцид армян, а геноцид, учиненный армянами».
Трехдневный симпозиум проведен при организационной поддержке Турецкого университета Нигде, Казахского государственного женского педагогического университета, Кыргызского  университета имени Махмуда Кашгари-Барскани, Башкирского государственного педагогического университета им. М.Акмуллы России, Бакинского евразийского университета и Института Юнуса Амры.