UNEC-in “Gənc Alimlər Şurası”nın üzvləri simpoziumda çıxış ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Gənc Alimlər Şurası”nın üzvləri Bakı Avrasiya Universitetində keçirilən III Beynəlxalq Türk Dünyası Araşdırmaları Simpoziumunda çıxış ediblər.
Simpoziumun humanitar bölməsində “Gənc Alimlər Şurası”nın sədri Vuqar Məmmədzadə “Dağlıq Qarabağ münaqişəsində status-kvo müharibə riskini artırır”,  Beynəlxalq münasibətlər kafedrasının müəllimi Pərviz Səmədov isə “Erməni soyqırımı yox, ermənilərin törətdikləri soyqırım” mövzularında məruzə ediblər.
Üç gün davam edən simpozium Türkiyənin Niğde Universiteti, Qazaxıstan Dövlət Qızlar Pedaqoji Universiteti, Qırğızıstanın Şərq/Mahmud Kaşğari-Barskani Universiteti, Rusiyanın M.Akmulla Başqırd Dövlət Pedaqoji Universiteti, Bakı Avrasiya Universiteti və Yunus Əmrə İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib.

Members of the “Young Scholars’ Board” participate in the Symposium
Member of the “Young Scholars’ Board” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) participated in the III International Symposium of Turkic World of Researches held at Baku Eurasian University.
Chairman of the “Young Scholars’ Board” Vugar Mammadzade made a report on “Status quo increases the Risk of War in the Daghlig Garabagh Conflict” in the section of humanities of the symposium and the teaching staff of the Department of International Relations Parviz Samadov on “Not Armenian Massacre, the Genocide committed by Armenians”.
A three- day symposium was jointly organized by the Nigde University of Turkey, State Pedagogical Girls’ University of Kazakhstan, the Eastern/ Mahmud Kashgari- Barskani University of Kirgizstan, Baku Eurasian University and Yunus Emtre Institute.